Hlavní obsah

Funkcionáři zapojení do Super ligy skončili ve vedení Premier League

29. 4. 2021 20:44

Představitelé anglických fotbalových klubů zapojených do Super ligy skončili na svých postech ve vedení Premier League. Pětici čelních funkcionářů z Manchesteru City, Manchesteru United, Liverpoolu, Chelsea a Arsenalu vyzval dříve k odchodu výkonný ředitel soutěže Richard Masters a dnes britská média uvedla, že všichni na své posty rezignovali. Výjimku tvořil Tottenham, který nikoho v klíčových komisích neměl.

Foto: Profimedia.cz

Bruce Buck ve své fuknci kvůli Super lize skončilFoto: Profimedia.cz

Článek

Odchod představitelů zmíněných klubů požadovalo především 14 zbývajících zástupců Premier League, kteří se cítili být jednáním šestice elitních klubů a jejich plánované účasti v uzavřené soutěži zrazení.

"Ztratili naši důvěru. Nikdy nezapomeneme na to, co chtěli udělat. Zatímco teď tu běhají kolem a říkají, že s tím neměli nic společného," citoval Sky Sports generálního ředitele jednoho z nejmenovaných klubů.

Předseda Chelsea Bruce Buck do této doby figuroval ve výboru pro audit a rozdělování odměn, generální ředitel Arsenalu Vinai Venkatesham a šéf City Ferran Soriano byli zase členové strategické poradní komise.

Výkonný místopředseda Manchesteru United Ed Woodward byli s předsedou Liverpoolu Tomem Wernerem součástí poradní skupiny pro přenosová práva.

Zapojení šestice anglických týmů do plánované Super ligy vyvolalo na začátku minutého týdne ostrou kritiku nejen ostatních funkcionářů, ale i politiků, klubů, fanoušků a organizací UEFA a FIFA. Všechny tyto celky se následně pod vlnou nespokojenosti ze soutěže odhlásily.

Reklama

Sdílejte článek