Hlavní obsah

Infantino je opět jediným kandidátem na funkci předsedy FIFA

17. 11. 2022 13:21Aktualizováno 17. 11. 2022 13:57

Jediným kandidátem na funkci prezidenta FIFA je Gianni Infantino, který mezinárodní fotbalovou federaci vede od roku 2016. Do uzávěrky nikdo jiný přihlášku nepodal. FIFA o tom informovala na webu. Volba se uskuteční 16. března v Kigali.

Foto: Pool, Reuters

Prezident FIFA Gianni Infantino na summitu G20.Foto: Pool, Reuters

Článek

Dvaapadesátiletý Infantino se do čela FIFA postavil v únoru 2016 jako nástupce zdiskreditovaného Seppa Blattera. Ve volbách tehdy porazil čtyři protikandidáty, o tři roky později už protikandidáta stejně jako nyní neměl.

Infantino v čele FIFA prosadil mimo jiné rozšíření účastníků mistrovství světa z 32 na 48 od roku 2026 a chtěl také pořádal šampionát každé dva roky. Ve Švýcarsku je kvůli schůzkám s bývalým generálním prokurátorem vyšetřován pro podezření ze zneužití moci.

Foto: FAČR

Předseda FAČR Petr Fousek (vlevo) s předsedou FIFA Giannim Infantinem na Olympijském stadionu v Římě před zahajovacím zápasem EURO 2020 Itálie – Turecko.Foto: FAČR

Podporu pro znovuzvolení do čela FIFA už někdejšímu generálnímu sekretáři UEFA vyjádřily jihoamerická fotbalové konfederace a Asie s Oceánií. Na nedávné schůzce mu podporu slíbil i předseda FAČR Petr Fousek.

Co nabídne Sport.cz během MS ve fotbale?Video: Sport.cz

Reklama