Jako Kanga při derby. Provokoval kotel soupeře. Rumunského fotbalistu musela ze hřiště eskortovat policie!

Bylo mu pořádné horko! Nadstavbový souboj o titul bulharské ligy měl vskutku napínavé vyvrcholení nejen na hřišti, ale také v hledišti. Poté, co fotbalista Ludogorce Razgrad Cosmin Moți rozhodl penaltou v závěru nedělního duelu o vítězství nad Levski Sofií v poměru 2:0, běžel trefu oslavit směrem k domácím fanouškům. Tím odstartoval nepokoje na celém stadionu a ze hřiště ho eskortovala policie.

Obránce Ludogorce Cosmin Moți oslavuje proměněnou penaltu před domácími fanoušky klubu Levski Sofia.

Právě probíhala 80. minuta zápasu nadstavbové části mezi vedoucím celkem bulharské ligy Ludogorcem a dotahující Levski Sofií. Rumunský fotbalista Moți si postavil balón na značku pokutového kopu a proměnil. Bylo to 2:0 a vítězství bylo blízko. Místo oslavy se spoluhráči ale začal provokovat domácí příznivce v hledišti Georgi Asparuhov Stadium a odstartoval tím nepokoje, které trvaly několik minut a hasit je musela policie.

Za své neuvážené chování si od sudího vysloužil druhou žlutou kartu, musel do šaten, jenže fanoušci se sápali na hrací plochu a policie s ochrankou se je snažila ze všech sil zadržet. A o chvíli později to pro Moțiho vypadalo ještě hůře. Diváci obklopili tunel, kterým hráči míří ze hřiště a Rumuna museli do útrob stadionu eskortovat těžkooděnci.

Jeden z rozzuřených příznivců Sofie dokonce na tunel vyskočil a stropem konstrukce se propadl mezi policisty. Čtyřiatřicetiletý Rumun, který s Ludogorcem oslavil za dobu svého působení v klubu čtyři mistrovské tituly, tak může být rád, že napjaté chvíle ze závěru utkání přežil ve zdraví.

Ludogorec si vítězstvím vypracoval devítibodový náskok před Levski Sofií, které patří třetí příčka. Před v pořadí druhým klubem CSKA Sofia drží městský rival tříbodový náskok. Podobnou provokaci jako Moți předvedl i sparťanský Kanga během víkendového derby pražských S. Kangova provokace se ale naštěstí obešla bez nepokojů v hledišti.