Kašima nečekaně porazila Nacional a je prvním finalistou MS klubů

Ósaka

Fotbalisté Kašimy jako první asijský tým v historii postoupili do finále mistrovství světa klubů. Japonský šampión v úvodním semifinále v Ósace nečekaně porazil kolumbijského favorita Atlético Nacional 3:0.

Juma Suzuki střílí třetí gól Kašimy v semifinále mistrovství světa klubů.

Použití videa na MS klubů

První gól vstřelil Šoma Doi z penalty, již rozhodčí Viktor Kassai odpískal po zhlédnutí videozáznamu, který mohou sudí využívat v Japonsku poprvé na velké akci. Antlers na turnaji startovali v předkole a po třetí výhře došli až do nedělního finále. V něm si zahrají proti lepšímu ze čtvrtečního duelu Real Madrid - Club América.

Maďarský sudí Kassai si na monitoru opětovně prohlédl souboj útočníka Berria s obráncem Nišim a posoudil ho jako penaltový. Záložník Doi pak ve 33. minutě z pokutového kopu otevřel skóre.

Úřadující vítěz Poháru osvoboditelů přes střeleckou převahu nenašel odpověď, naopak mezi 83. a 85. minutou přidali další branky Kašimy Endo a střídající Suzuki. Úvodních 67 minut odehrál v dresu Nacionalu bývalý záložník pražských Bohemians 1905 Mosquera.

Fotbalové mistrovství světa klubů v Ósace (Japonsko):
Semifinále:
Atlético Nacional - Kašima 0:3 (0:1)
Branky: 33. Doi z pen., 83. Endo, 85. Suzuki.
O 5. místo:
Čonbuk (Korea) - Mamelodi (JAR) 4:1 (3:0)
Branky: 18. Kim Po-kjong, 29. I Čong-ho, 41. vlastní Nascimento, 89. Kim Šin-uk - 48. Tau.