Argentina - Kolumbie 0:2Messi znovu na kolenou. Kolumbie zaskočila favorita

Salvador

Fotbalisté Kolumbie zaskočili na jihoamerickém šampionátu Argentinu a tým kolem hvězdného Lionela Messiho v úvodním utkání skupiny B v brazilském Salvadoru porazili 2:0. Připsali si tak první výhru nad dvojnásobnými mistry světa po dvanácti letech.

Argentinská superstar Lionel Messi v zápase na turnaji Copa América proti Kolumbii.

Skóre dlouho bezbrankového utkání otevřel v 71. minutě střelou k tyči Roger Martínez po dlouhém pasu Jamese Rodrígueze. Pojistku přidal několik minut před koncem zblízka další střídající hráč Duván Zapata. "Víme, že jsme Argentinu dlouho neporazili, a jsme nadšení. Je to skvělý výsledek, ale čeká nás ještě hodně těžkých zápasů," řekl Zapata.

Kolubijský reprezentant Duvan Zapata oslavuje gól do sítě Argentiny na turnaji Copa América.

Messi promarnil největší šanci krátce před Martínezovým gólem, když se netrefil z dorážky. Barcelonský útočník také převedl skvělé sólo do pokutového území, ale nedostal se ke střele.

"V druhém poločase jsme byli lepší než Kolumbie. Zrovna když jsme hráli nejlépe, soupeř skóroval z protiútoku. Ze zápasu si odnesu to, že jsme se dokázali přizpůsobit a zlepšit se v druhém poločase. Možná to nezní jako nic zvláštního, ale pomůže nám to v dalších zápasech," řekl argentinský trenér Lionel Scaloni, jenž také kritizoval kvalitu trávníku na stadionu v Salvadoru.

O další překvapení ve skupině B se postaral hostující Katar, který remizoval 2:2 s Paraguayí. Celek z Perského zálivu, jenž v únoru poprvé ovládl mistrovství Asie, přitom dlouho prohrával 0:2. Jenže v 68. minutě snížil Almáz a o dalších devět minut později srovnal Kúchi.