Hlavní obsah

Neapol truchlí kvůli Maradonově smrti, pojmenuje po něm stadion

26. 11. 2020 11:28Aktualizováno 26. 11. 2020 12:09

Neapol truchlí kvůli úmrtí argentinského fotbalisty Diega Maradony, který v letech 1984 až 1991 působil v tamním klubu SSC. Od středečního večera zapálily stovky lidí svíčku před nástěnnou malbou, která zobrazuje slavného hráče ve čtvrti Quartieri Spagnoli. Ve městě lidé vyvěšují fotbalistovy podobizny. Neapolská radnice vyhlásila kvůli úmrtí Maradony den smutku a rozhodla se po něm pojmenovat stadion.

Foto: Salvatore Laporta, ČTK/AP

Stadion v Neapoli poneseFoto: Salvatore Laporta, ČTK/AP

Článek
Fotogalerie

"Neapol se semkla kolem fotbalisty, jenž vstoupil do dějin našeho města a vynesl nás do fotbalového nebe i v době, kdy se to zdálo nemožné," uvedl starosta Luigi de Magistris, který v roce 2017 udělil Maradonovi čestné občanství.

Na počest fotbalisty, který s Neapolí vyhrál dvakrát ligový titul a jednou Pohár UEFA, přejmenuje vedení města stadion San Paolo. "Začali jsme to dnes ráno dávat dohromady. Udělali jsme první kroky k tomu, abychom zasvětili neapolský stadion Maradonovi," řekl De Magistris.

"Jakými slovy můžeme vyjádřit smutek, který prožíváme? Teď je čas pro slzy," napsal neapolský klub, který úspěchy z Maradonovy éry už nedokázal zopakovat. Jeho hráči dnes nastoupí k zápasu Evropské ligy proti Rijece se smuteční páskou na paži.

Italský tisk vzpomíná na Maradonovy fotbalové úspěchy ale i na mnohé jeho prohřešky z doby, kdy v Neapoli působil. Maradona se stýkal s neapolskou mafií, která mu sháněla drogy a ženy, a nechal se vyfotografovat v bazénu bratrů Giulianů, kteří patřili v 80. letech k nejmocnějšímu mafiánskému klanu ve městě.

Foto: Gregorio Borgia, ČTK/AP

Legendární Argentinec Diego Maradona se dostal až k papežovi, kterému předává na archivním snímku svůj fotbalový dres. Teď sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Maradona zemřel.Foto: Gregorio Borgia, ČTK/AP

Dlouho vedl spor s italskými úřady kvůli neuhrazené dani z příjmu. V roce 2017 Maradona stále dlužil italské daňové správě na neuhrazené dani, pokutách a úrocích z prodlevy zhruba 40 milionů eur (asi 1,1 miliardy korun).

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Reklama

Sdílejte článek