Neskutečné. Přídavek trvající přes 40 minut se měnil ve fotbalové peklo

Opravdový extrém. Rozhodčí nastavil ve druhé půli 42 minut a byla z toho málo vídaná fotbalová divočina. Mimořádný zážitek potkal mužstva Palmaflor a Blooming v duelu bolivijské ligy, který skončil vítězstvím domácích 3:2.

Ilustrační foto

Místní fotbalová federace pro dění na hřišti neměla mnoho pochopení. Přítomné rozhodčí suspendovala

Téměř 90 minut trvající druhá půle byla poněkud silnou kávou i na poměry v Jižní Americe, kde nezřídka propukají vášně.

Hrálo se ve městě Chapare v centrální části Bolívie za sílícího deště, který se chvílemi měnil v průtrž mračen a podle toho také vypadala hrací plocha. Měla blízko k nezpůsobilosti, ale hrálo se o sto šest.

Rozhodčí Julio Gutiérrez nebývale přidával po dlouhém posuzování některých situací a bitkách, které se na trávníku strhly po červených kartách.

Blooming prohrával 0:2, ale v 86. minutě snížil a ve 24. minutě nastaveného času vyrovnal. Jenže o 14 minut později dosáhli hráči domácího Palmafloru dalšího zásahu.

Dlouhé nastavení domácí klub označil za rizikové z pohledu zranění. Pořádně se však jiskřilo téměř od samého začátku.

Nakonec vyhrál klub, jehož nejvyšším sportovním představitelem je bývalý bolivijský prezident Evo Morales.

Palmaflor je v rozjíždějící se soutěži třetí, Blooming, předposlední, šestnáctý.