Alžírsko - Sierra Leone 0:0Obhájci z Alžírska na úvod mistrovství Afriky jen remizovali se Sierrou Leone

Fotbalistům Alžírska se nepovedl vstup do afrického Poháru národů. Úřadující šampioni v prvním utkání skupiny E překvapivě jen remizovali 0:0 s outsiderem Sierrou Leone. Egypt, se sedmi triumfy nejúspěšnější účastník turnaje, zahájil skupinu D porážkou 0:1 s Nigérií.

Fotbalisté Sierra Leone se radují z překvapivé remízy

Alžířané se v kamerunské Douale proti 108. týmu světa podle žebříčku FIFA trápili. V úvodním poločase dokonce měli blíže ke gólu hráči Sierry Leone, kteří startují na mistrovství Afriky poprvé od roku 1996, ale Alhaji Kamara dvakrát těsně přestřelil.

Po změně stran obhájci zlata vedeni kapitánem Mahrizem z Manchesteru City přidali, brankář Mohamed Nbalie Kamara však předvedl několik dobrých zákroků. Alžírsko v dalších zápasech skupiny čeká Rovníková Guinea a Pobřeží slonoviny.

Nigérii v Garouě zařídil vítězství Iheanacho, jenž se ve 30. minutě trefil povedeným halfvolejem. Egypťané s hvězdným kapitánem Salahem se proti držitelům bronzu z minulého šampionátu v roce 2019 neprosadili. Slávista Olayinka nebyl ani na lavičce nigerijského výběru.