Hlavní obsah

Obránci ruply nervy, na tribuně napadl fanouška

15. 9. 2020 8:57

Ruply mu nervy, viděl rudě. Prásk! Obránce německého Hamburku Toni Leistner zaútočil na fanouška, který během zápasu v Drážďanech hrubě urážel jeho rodinu. Do křiklouna strčil takovou silou, až se skácel k zemi. K bitce bylo blízko a do akce musela ochranka. „Byla to podpásovka. Hrubě urážel moji rodinu, moji ženu i dceru," obhajoval před médii útok fotbalista HSV. Jeho tým prohrál pohárový zápas 1:4.

Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Obránce německého Hamburku Toni Leistner (v bílém) zaútočil po utkání na fanouška, který urážel jeho rodinu. Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Článek

Leistner šel do utkání pořádně motivovaný. Aby ne, vždyť od roku 2010 do roku 2014 působil v Dynamu Drážďany. Nakonec se ale utkání proměnilo v noční můru a je pravděpodobné, že hráče nemine disciplinární trest. Během duelu emoce ukrotil, ale jakmile zápas skončil, vyrazil si to s neurvalým křiklounem vyřídit z očí do očí.

Přeskočil reklamní panel a spěchal na tribunu. Na hrubé urážky odpověděl útokem. Fanouška tlačil agresivně před sebou, až skončil na zemi, už vypadalo, že jednou ranou incident neskončí a dojde k bitce. Ochranka však stačila zasáhnout a odvedla zuřícího hráče pryč.

Fotbalista i na svých sociálních sítích přiznal, že ho k útoku vyprovokovaly drsné urážky příznivců. „Ten zápas byl pro mě hodně emotivní. A když přišly ty urážky, prostě jsem se neudržel, ruply mi nervy," zopakoval třicetiletý hráč. "Vím, že jsem měl reagovat jinak, obvykle to zvládnu. Jsem táta od rodiny a měl bych být svým chováním vzorem. Udělal jsem chybu a omlouvám se," dodal.

Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Obránce německého Hamburku Toni Leistner (v bílém) zaútočil po utkání na fanouška, který urážel jeho rodinu.Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Na tribunách Rudolf-Harbig-Stadionu se přitom sešlo 10 053 fanoušků, šlo o největší návštěvu na fotbale v Německu od doby, co platila omezení kvůli pandemii koronaviru.

Drážďanský klub vše následně okomentoval na sociálních sítích a chybu vidí na obou stranách. "Všichni milujeme fotbal a víme, že dokáže vyvolat velké emoce. Stane se, že někdo udělá chybu. Vy, fanoušci, byste měli projevovat větší pokoru a vděčnost. Toni Leistner je drážďanský kluk, který má srdce na správném místě a nikdy nezapomněl, odkud pochází. Toni, jsi tu vždy vítán!" uvedl na sociálních sítích.

Incidenty, kdy hráč napadne fanoušků přímo v ochozech, nejsou úplně časté. Asi nejznámější atak má na svědomí Francouz Eric Cantona, který v dresu Manchesteru United zaútočil v lednu 1995 na fanouška Crystal Palace kung-fu kopem.

Vše skončilo až před soudem, kde hráč vyfasoval nejprve dva týdny vězení, následně byl ale trest zmírněn na 120 hodin veřejně prospěšných prací a musel také zaplatit pokutu.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Nejnovější články