Hlavní obsah

Oddaný fanoušek navštěvoval desítky let zápasy Valencie navzdory slepotě. Klub na jeho sedačku umístil sochu

6. 6. 2019 7:47

Nezapomněli na jeho věrnost klubu! Španělský fanoušek Valencie Vicente Navarro Aparicio ztratil před několika lety zrak. Přesto se nevzdal svého místa na stadionu Mestalla, svou permanentní vstupenku časem obnovil a na zápasy svého oblíbeného klubu dál chodil se svým synem. Zástupci klubu nechali na místo, kde populární fanoušek pravidelně sedával, umístit jeho bronzovou sochu. Aparicio zemřel před dvěma roky.

Foto: Twitter

Španělský fotbalový klub Valencia CF nechal ve svém hledišti umístit sochu věrného fanouška, který léta navštěvoval ochozy stadionu Mestalla, přestože byl slepý.Foto: Twitter

Článek

Desítky let navštěvoval domácí zápasy Valencie. Když mu bylo 50 let, lékaři mu diagnostikovali odchlípení sítnice. Aparicio si však i přes nepřízeň osudu obnovil svou permanentní vstupenku a domácí zápasy Valencie navštěvoval dál se svým synem. Společně nasávali parádní atmosféru stadionu Mestalla a jeho syn mu dění na hřišti přibližoval alespoň slovně.

Když před dvěma lety věrný divák navždy odešel, jeho tvář na hlavní tribuně ostatním fanouškům i zástupcům klubu chyběla. Pak ale přišla Valencie s parádním gestem. Nechala vyrobit bronzovou sochu Aparicia v životní velikosti a umístila ji na jeho rezervované místo.

„Když v roce 2004 Valencie vyhrála UEFA Cup a získala španělský titul, byl to nejšťastnější rok v otcově životě," říká v dokumentu syn, který během domácích utkání hrdě sedává vedle sochy svého otce.

Reklama

Sdílejte článek