Tel Aviv - Olomouc 2:2 Olomoucká devatenáctka postoupila do jarních bojů Youth League

Ramla

Fotbalisté juniorky Sigmy Olomouc postoupili do jarních bojů Youth League, mládežnické obdoby Ligy mistrů. V odvetě 2. kola mistrovské části hráli nerozhodně 2:2 na hřišti Maccabi Tel Aviv a po úvodní domácí remíze 1:1 jdou dál díky většímu počtu vstřelených gólů na hřišti soupeře.

Svěřenci trenéra Tomáše Janoty se 17. prosince dozvědí soupeře, se kterým se v únoru utkají o postup do osmifinále.

Tam se dosud z českých týmů dostala jen Příbram v sezoně 2015/16. Olomouc může narazit i na Chelsea či Juventus Turín.

Sigma v Izraeli vedla v 50. minutě po gólu Pavla Zifčáka, ale domácí skóre rychle otočili. V 78. minutě ale vyrovnal Ondřej Zmrzlý a zajistil hostům postup.

Odvetné utkání 2. kola mistrovské části UEFA Youth League pro fotbalisty do 19 let:
Maccabi Tel Aviv - Sigma Olomouc 2:2 (0:0)
Branky: 58. Strosberg, 72. Guerrero - 50. Zifčák, 78. Zmrzlý. První zápas 1:1, postoupila Olomouc.
Sestava Olomouce: Trefil - Diblík, Kratochvíl, Bednár, Galus - Zlatohlávek (67. Šíp), Grygar, Zmrzlý - Langer (90. Vybíral), Zifčák, Grečmal (81. Raab). Trenér: Janotka.