Plážové fotbalistky skončily páté na mistrovství Evropy

Nazaré

České plážové fotbalistky obsadily na mistrovství Evropy v Nazaré v Portugalsku páté místo. O jednu příčku si tak pohoršily oproti loňskému premiérovému ročníku.

Ilustrační snímek.

Svěřenkyně trenéra Petra Víška v základní skupině prohrály s Anglií 2:5 a se Španělskem 0:8. Dostaly se tak do zápasu o konečné páté místo, v němž zdolaly Nizozemsko 2:1 po prodloužení. O branky se postaraly Pilousková a Čulová, která v prodloužení proměnila penaltu. Nizozemsku tak české hráčky oplatily prohru z loňského duelu o třetí místo.

V Nazaré se představila i mužská reprezentace, a to v divizi B Evropské ligy. Také Češi si připsali jednu výhru ze tří zápasů a přišli o šanci na postup do divize A. Tým trenéra Martina Dlouhého prohrál s Norskem 3:5, s Bulharskem 3:6 a na závěr skupiny porazil Andorru 8:0.