Plzeň - Táborsko 8:2Plzeň zničila v přípravě Táborsko a vyhrála i třetí zápas, Ostrava deklasovala slovenskou Myjavu

Fotbalisté Plzně rozdrtili druholigové Táborsko 8:2 a vyhráli i třetí zápas v letní přípravě na novou sezonu. Západočeši vstřelili šest branek už v prvním poločase, po dvou gólech zaznamenali křídelník Jan Kopic a obránce Milan Havel.

Jan Kopic na archivním snímku

Staronový plzeňský trenér Miroslav Koubek stejně jako v prvních dvou přípravných zápasech i proti třetímu soupeři z nižší soutěže nasadil do obou poločasů odlišnou sestavu.

Jeho svěřenci dominovali především v úvodním dějství, které ovládli drtivě 6:0. Lepší první poločas Viktoria odehrála naposledy v říjnu 2019, kdy při vítězství 16:3 v přípravě nad Staňkovem vedla v pauze 8:2.

"Jsme spokojeni, odehráli jsme dobrý zápas. Zastříleli jsme si, dali jsme nějaké góly a vytvořili jsme si situace, které jsme trénovali. Zápas splnil očekávání, které jsme měli. Na taktických věcech pracujeme, vidět byly i v zápasech. Kluci to do sebe pomalu dostávají. Jedinou kaňkou na dnešním zápase je zranění Filipa Čiháka," uvedl pro klubový web asistent trenéra Viktorie Marek Bakoš.

Další přípravný duel odehrají Plzeňští v sobotu proti Chrudimi.

Budějovice prohrály s Vlašimí, Ostrava dala Myjavě osm gólů

Fotbalisté Českých Budějovic překvapivě prohráli v přípravném utkání s druholigovou Vlašimí 1:2. Naopak Ostrava si zastřílela a druholigovou slovenskou Myjavu deklasovala 8:1. Hradec Králové porazil účastníka baráže Vyškov 3:1, Jablonec zdolal po hattricku Dominika Pleštila Jelení Horu 5:2 a Zlín remizoval s Žilinou 2:2.

Českobudějovičtí se sice už ve třetí minutě dostali do vedení, když se i ve druhém utkání po návratu do Dynama prosadil bývalý reprezentační útočník Ondrášek, druholigový soupeř ale ještě do přestávky stav otočil. Po změně stran a prostřídání už branka nepadla.

Ostrava rozdrtila Myjavu a připsala si v druhém utkání přípravy první vítězství. Dva góly dal Buchta, o dalších šest branek se podělilo šest různých střelců.

Jablonec si na úvod přípravy poradil s Jelení Horou, která sestoupila ze čtvrté nejvyšší polské soutěže. V úvodních 14 minutách dal hattrick Pleštil. "V první půli to bylo agresivnější a rychlejší. Kluci si více věřili na balonu a hlavně jsme zbytečně nekazili. Proto hra v prvním poločase vypadala lépe," citoval klubový web asistenta jabloneckého trenéra Tomáše Čížka, který vede mužstvo na startu přípravy, neboť Severočeši ještě oficiálně neoznámili jméno nového hlavního kouče.

Zlín uhrál remízu s Žilinou, účastníkem kvalifikace Evropské konferenční ligy. "V závěrečné fázi jsme dokonce mohli vstřelit vítězný gól, ale celkově přestože ten výsledek není úplně důležitý, tak taky něco vypovídá. Měli jsme tam pozitivní i negativní věci v obou poločasech," uvedl asistent zlínského trenéra Vít Vrtělka.

Přípravná fotbalová utkání:
FC Hradec Králové - Vyškov 3:1 (1:0)
Branky: 8. Juliš, 73. Čech, 88. Rada z pen. - 84. Metsoko.
Sestava Hradce: Vízek (46. Bajza) - Klíma, Čech (76. Baloun), Ševčík (67. Leibl) - Pilař (46. Pudhorocký), Kodeš, Kučera (46. Rada), Smrž (76. Hlaváč), Krejčí (42. Horák) - Šašinka (67. Juliš), Juliš (46. Vašulín). Trenér: Weber.
Dynamo České Budějovice - Vlašim 1:2 (1:2)
Branky: 3. Ondrášek - 9. Solomon, 44. Labík.
Sestava Č. Budějovic:
I. poločas: Tůma - Penner, Broukal, Čoudek, Šimoník - J. Hora, Hellebrand, Hák - Matoušek, Ondrášek, V. Hora.
II. poločas: Andrew - Pařízek, Havel, Brabec, Sladký - Hais, Čermák, Matouš Nikl, Suchan, Bastl - Adediran. Trenér: Marek Nikl.
Viktoria Plzeň - Táborsko 8:2 (6:0)
Branky: 3. a 24. Kopic, 35. a 39. Havel, 21. Sýkora, 26. Durosinmi, 49. Chorý, 70. Jirka - 73. Šašinka, 74. Zeman.
Sestava Plzně:
I. poločas: Tvrdoň - Řezník, Paluska, Hejda, Havel - Kalvach, Květ - Sýkora, Vlkanova, Kopic - Durosinmi.
II. poločas: Tvrdoň - Holík, Čihák (85. Paluska), Jemelka - Jirka, Traoré, Bucha, Mosquera - Kliment, Vydra - Chorý. Trenér: Koubek.
Baník Ostrava - Myjava 8:1 (3:0)
Branky: 16. a 80. Buchta, 6. Boula, 32. Tetour, 47. Fadairo, 65. Smékal, 68. Šín, 69. P. Jaroň - 60. Castellano.
Sestava Ostravy:
I. poločas: Hrubý - Blažek, Bitri, Lischka - Juroška, Buchta, Boula, Tetour, Ewerton - Tanko, Almási.
II. poločas: Letáček - Frydrych, Svozil, Měkota - P. Jaroň, Rigo, Holaň, Šín, Buchta - Fadairo, Smékal. Trenér: Hapal.
Trinity Zlín - Žilina 2:2 (1:0)
Branky: 23. Číž, 71. Slončík - 48. Minárik, 60. Jambor.
Sestava Zlína:
I. poločas: Rakovan - Reiter, Didiba, Kolář, Bartošák - Vukadinovič, Kulíšek, Janetzký, Slončík, Číž - Bobčík.
II. poločas: Rakovan - Polášek, Simerský, Didiba (67. Bartošák), Obadal - Hrdlička, Kolář (67. Slončík), Tkáč, Bobčík (67. Číž), Dramé - Fantiš. Trenér: Vrba.
FK Jablonec - Jelení Hora 5:2 (4:0)
Branky: 4., 9. a 14. Pleštil, 26. Slávik, 69. Černák - 49. a 87. Chmielewski.
Sestava Jablonce: Hanuš (46. Reiner) - Slávik (46. Černák), Akpudje (46. Souček), Gabriel (60. Ikaunieks), Nykrín (46. Čanturišvili) - Pleštil (46. Smejkal), Kratochvíl (46. Hübschman), Náprstek (46. Houska), Považanec, Alégué (46. Schön) - Drchal (46. Chramosta). Trenér: Čížek.