Hlavní obsah

Senzace! Český talent se řadí po bok Brazilce, který stojí více než miliardu a chce ho Real

11. 10. 2018 15:12

A pak že v Česku nejsou fotbalové naděje. Britský deník The Guardian vidí fotbalistu Filipa Firbachera mezi 60 největšími talenty světového fotbalu ročníku narození 2001. Šestnáctiletý útočník Hradce Králové se dostal do společnosti mimo jiné Brazilce Rodryga Goese ze Santosu, který má za rok přestoupit do Realu Madrid údajně za 45 miliónů eur (1,15 miliardy korun).

Foto: FC Hradec Králové

Český fotbalový talent Filip Firbacher z Hradce Králové.Foto: FC Hradec Králové

Článek

Firbacher pravidelně hraje v Hradci za starší dorost do 19 let, tedy s hráči o dva roky staršími. V minulé sezóně nastřílel 11 branek v 18 zápasech. V této sezóně má po devíti kolech na kontě čtyři góly. Dvě branky dal letos i ve čtyřech startech za národní tým do 18 let. Má za sebou také zahraniční stáže včetně anglického Southamptonu.

"Skauti Southamptonu ho nadále sledují, v tuto chvíli je to nejtalentovanější střední útočník v České republice," uvedl britský deník.

The Guardian vybírá největší talenty jednotlivých ročníků už pátým rokem. Z ročníku 1999 zařadil do seznamu Christiána Frýdka, který nyní ze Sparty hostuje v druholigovém Táborsku. Za ročník 1998 se do výběru dostal Dominik Smékal, tehdy hráč mládeže Interu Milán. Jeho kariéra se ale zabrzdila a nyní hraje za třetiligové Petřkovice.

Reklama

Sdílejte článek