Glasgow - Sparta 0:1Sparta je v osmifinále fotbalové Ligy mistryň

Glasgow/Praha

Fotbalistky Sparty zvítězily v odvetě prvního kola Ligy mistryň na hřišti Glasgow City 1:0 a po výhře 2:1 z úvodního zápasu postoupily do osmifinále. Slávistky naopak vypadly s Fiorentinou po inkasovaném gólu v páté minutě nastavení.

Fotbalistky Sparty. Ilustrační foto.

O dnešní výhře Sparty rozhodla v 7. minutě gólem Lucie Martínková. V závěru byla vyloučena její kolegyně z útoku Pavlína Nepokojová, vítězství zachránila brankářka Hana Sloupová, která chytila v 90. minutě Rossové penaltu.

Osmifinále se bude hrát 3. či 4. března a o týden později, soupeře los sparťankám přidělí 16. února. Do této fáze Ligy mistryň postoupily po třech letech.

Slavia po remíze 2:2 v Itálii držela v odvetě postupový bezbrankový stav až do 95. minuty, v níž Fiorentině zařídila postup Daniela Sabatinová.

Odvetné utkání 1. kola fotbalové Ligy mistryň:
Glasgow City - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 7. L. Martínková. ČK: 87. Nepokojová (Sparta). První zápas 1:2, postoupila Sparta.
Sestava Sparty: Sloupová - Vyštejnová, Bertholdová, Odehnalová, Dlasková - Sonntagová, Pochmanová (90.+5 Kavalová), Bužková (67. Ondrušová) - Nepokojová, L. Martínková, Stárová (78. Křivská). Trenér: Masaryk.