Hlavní obsah

Trenér fotbalistů Walesu Giggs byl obviněn z napadení dvou žen

23. 4. 2021 18:10

Trenér velšské fotbalové reprezentace Ryan Giggs byl obviněn z napadení dvou žen, vyhrožování a nátlaku. Bývalý záložník Manchesteru United se podle britských úřadů před soudem objeví příští týden.

Foto: Lorraine O'sullivan, Reuters

Trenér Walesu Ryan Giggs se dostal do velkých problémů.Foto: Lorraine O'sullivan, Reuters

Článek

Giggs obvinění opakovaně odmítl. "Respektuji zákonné postupy a chápu, že jde o velmi závažná obvinění. Provinění však odmítnu i před soudem a těším se, až očistím své jméno," přidal.

Giggs byl zatčen loni v listopadu a suspendován. Walesu se dočasně ujal jeho asistent Robert Page a dosud tým vedl v šesti zápasech včetně březnové výhry 1:0 nad českou reprezentací v kvalifikaci o postup na mistrovství světa.

Velšský svaz po dnešní obžalobě oznámil, že Page místo Giggse povede národní tým i na letním mistrovství Evropy. Wales se v základní skupině postupně utká se Švýcarskem, Tureckem a Itálií.

Sedmačtyřicetiletý Giggs hrál 23 let za Manchester United, s nímž se stal mimo jiné třináctkrát anglickým šampionem a dvakrát triumfoval v Lize mistrů. Wales reprezentoval ve 64 zápasech a národního týmu se ujal v roce 2018.

Reklama

Sdílejte článek