Buenos Aires

Pravidelně nastupuje na místě středního obránce, ovšem střílení gólů je jeho vášní. Stoper argentinského klubu Boca Juniors Guillermo Burdisso zářil ve víkendovém ligovém zápase proti Quilmes a k výhře svého týmu 3:2 přispěl dvěma góly. Zvlášť jeho poslední trefa byla lahůdková - Burdisso na velkém vápně utekl svému strážci a po výborně zahraném rohovém kopu vytasil neskutečnou ránu z voleje, na kterou nedokázal hostující brankář zareagovat.

Parádní volej Argentince Guillerma Burdissa.

Mladší bratr slavnějšího zadáka AS Řím i argentinského reprezentanta Nicólase Burdissa byl hlavním strůjcem výhry své Boky Juniors nad Quilmes. Čtyřiadvacetiletý Guillermo Burdisso vstřelil dva ze tří gólů svého týmu, rozhodující trefu z voleje na 3:2 zaznamenal deset minut před koncem řádné hrací doby.

Kromě domácích diváků, kterých se na stadiónu La Bombonera sešlo znovu více než 55 tisíc, potěšil Burdisso i svého spoluhráče Juana Romána Riquelmeho. Čtyřiatřicetiletý tvořivý záložník Los Xeneizes totiž před několika dny oznámil návrat k aktivní kariéře, od které si dal před více než půlrokem po prohraném finále Poháru osvoboditelů proti Corinthians přestávku.