Ani s přibývajícím věkem nestárne. Brazilský kouzelník Ronaldinho (33) se po více než dvou a půl měsíční pauze zaviněné zraněním vrátil do sestavy fotbalistů Atlétika Mineiro a hned se dvakrát zapsal mezi střelce. Především jeho první trefa z přímého kopu diváky zvedla ze sedadel.

Ronaldinhův skvěle zahraný přímý kop.

Běžela poslední minuta nastavení prvního poločasu, který domácímu celku vůbec nevyšel. Atlético Mineiro totiž brzy prohrávalo s Vitorií 0:2, jenže těsně před odchodem do šaten se k exekuci přímého kopu postavil Ronaldinho a potvrdil, že má vytříbenou kopací techniku i geniální myšlení.

Zatímco hostující brankář počítal se střelou přes zeď na svou levou stranu, Ronaldinho ho dokonale oklamal a střelou na opačnou tyč precizně zavěsil míč pod břevno. A podobně, jako byli fanoušci v NHL zvyklí na oslavy v podání Jaromíra Jágra, také Ronaldinho směrem k vlastním příznivcům zasalutoval. V poslední minutě utkání navíc třiatřicetiletý záložník z penalty upravil skóre na konečných 2:2.