Vynulovaný Ronaldo. Dvakrát ho zradilo video. Předvedl i populární chvat z MMA

Další porážka a sen o mistrovském titulu v saúdskoarabské fotbalové lize se hvězdnému Cristianu Ronaldovi opět o něco vzdálil. An-Nasr nezvládl duel se čtvrtým Al-Hilalem (0:2), za který se dvakrát prosadil jiný bývalý hráč Manchesteru United Odion Ighalo. Rodák z Madeiry se sice netrefil, přesto byl znovu středem pozornosti. Ze všeho nejvíc zaujal nedovoleným zákrokem, za který by se nemuseli stydět ani zápasníci MMA. Výsledkem byla žlutá karta, podle mnohých ale mohlo přijít i vyloučení. To ovšem nebylo zdaleka všechno…

Naštvaný Cristiano Ronaldo v zápase proti Al-Ittihadu. Archivní foto

Pro An-Nasr se jednalo o první duel pod dočasným trenérem Chorvatem Dinkem Jeličičem, který na pozici nahradil odvolaného kouče Rudiho Garcíu. Duel proti čtvrtému Al-Hilalu se však vůbec nepovedl. V prvním poločase domácí z pokutového kopu poslal do vedení Nigerijec Odion Ighalo, který shodou okolností stejně jako Cristiano Ronaldo, v minulosti působil v Manchesteru United.

Třiatřicetiletá hvězda dokonale zastínila Ronalda další proměněnou penaltou, která nakonec znamenala vítězství 2:0. Pro portugalského kanonýra se naopak nejednalo o povedení představení. V úvodu druhého poločasu netradičním chvatem poslal k zemi unikajícího protihráče, za což si vysloužil žlutou kartu. Podle mnohých byl velezkušený anglický arbitr Michael Oliver mírný, a klidně mohl pětinásobného vítěze Zlatého míče poslat předčasně do sprch.

Neobvyklý faul bavil fanoušky na sociálních sítích. „Ronaldo v režimu WWE (wrestling)," napsal jeden z uživatelů. „Ronaldo zezadu přepadl protihráče, dostal za to žlutou kartu. Neměla to být náhodou červená?" rozjela se nekončící diskuze pod příspěvky na Twitteru.

Nezdařené představení i nadále gradovalo. Hned dvakrát se do akce totiž dostalo video. Nejprve v 77. minutě odvolalo Ronaldovu kontaktní trefu, načež o šest minut později si pro změnu posvítilo na pád portugalského reprezentanta v pokutovém území, po kterém sudí nařídil penaltu. Verdikt znovu zrušil VAR.

Před i bezprostředně po utkání se opakoval již tradiční jev při venkovních zápasech An-Nasru. Domácí fanoušci spustili bouřlivé skandování Portugalcova věčného rivala Lionela Messiho, při odchodu do kabin na frustrovaného Ronalda mávali i jeho dresy.

An-Nasr se po další ztrátě stále nachází tři body za vedoucím Al-Ittihadem, který má své utkání 24. kola k dobru.

2 : 2 Č. Budějovice - Slovácko 2 : 2 dohráno
20240428T15 : 00:00+0200