Za Komory v osmifinále mistrovství Afriky proti Kamerunu chytal obránce

Za Komory v osmifinále afrického Poháru národů proti fotbalistům domácího Kamerunu chytal obránce Chaker Alhadhur, který přes výborný výkon neodvrátil porážku outsidera 1:2. Dva brankáři ostrovní reprezentace chyběli kvůli pozitivnímu testu na covid-19 z minulého týdne a jednoho nepustilo do hry zranění.

Za Komory v osmifinále afrického Poháru národů chytal obránce Chaker Alhadhur

Komory chtěly do zápasu nasadit gólmana Aliho Ahamadu, jenž měl naposledy negativní výsledek testu. Africká konfederace CAF však žádost zamítla s tím, že každý hráč v karanténě musí počkat pět dnů, než mu bude dovoleno znovu hrát.

Třicetiletý levý bek Alhadhur si v neobvyklé roli odbyl premiéru na letošním africkém šampionátu. Hráč druholigového francouzského Ajaccia v Yaoundé předvedl několik výtečných zákroků a překonali ho pouze Karl Toko Ekambi ve 29. minutě a Vincent Aboubakar v 70. minutě.

Kvůli nákaze covidem nebyl na lavičce Komor ani trenér Amir Abdou. Podle pravidel turnaje musí tým nastoupit k utkání, pokud má k dispozici alespoň 11 fotbalistů.