Pohádka bez happy endu. Frustrující, přiznal útočník Manchesteru Höjlund. Ten Haga se zastal

Tři nové rekordy, dva góly, jedno velké zklamání. Zápas se snovým začátkem a hororovým koncem prožil útočník Manchesteru United Rasmus Höjlund na hřišti FC Kodaň. Po půlhodině hry útočil proti týmu z rodného města na hattrick, jenže Rudí ďáblové prohráli 3:4. „Je to iritující a frustrující,“ povzdychl si 20letý útočník.

Rasmus Höjlund (vepředu) z Manchesteru v zápase s Kodaní.

Dosud v historii Ligy mistrů žádný Dán proti dánskému týmu gól nevstřelil, až Höjlund proti krajanům skóroval jako první. Už ve třetí minutě vykouzlili nádhernou kombinaci Wan-Bissaka s McTominayem a Höjlund měl po jeho nahrávce napříč malým vápnem před odkrytou brankou relativně snadnou práci.

Ve 28. minutě doklepl za brankovou čáru vyraženou střelu Garnacha. A hned v další minutě útočil na hattrick. Jeho ránu však Grabara vytáhl bravurním zákrokem na roh. V tu chvíli prožíval pohádku.

„Byl to pro mě speciální zápas. Bylo pro mě zvláštní slyšet před utkáním hymnu Kodaně,“ přiznal rodák z dánské metropole, jenž Rudé ďábly posílil v létě z Bergama. A hned se stal v historii United prvním, kdo v úvodních čtyřech zápasech Ligy mistrů vstřelil pět gólů. Dosud se čtyřmi vedl Dimitar Berbatov. A ještě do třetice stanovil rekord. Ve věku 20 let a 277 dnů je vůbec nejmladším střelcem United, jenž v Champions League vsítil dva góly v jednom zápase.

Rasmus Höjlund slaví svůj první gól za Manchester United proti FC Kodaň.

„Ale je frustrující a iritující dát dva góly a prohrát, nic s tím však nenadělám, takový je fotbal,“ hlesl. Ve 42. minutě totiž hosté přišli u vyloučeného Rashforda a Kodaň ještě do pauzy srovnala. Ve druhém poločase se Höjlund a spol. sice ještě jednou dostali do vedení. Ovšem domácí skóre v samotném závěru dvěma góly otočili a odsunuli anglický tým ve skupině A na poslední místo.

Tlak na kouče Erika ten Haga zesílil. „Je velmi dobrým koučem. Dbá na každý jednotlivý detail a mně osobně hodně pomáhá, dodává mi sebevědomí a podporuje mě. Myslím, že v kabině za ním stojí úplně každý. Myslím, že je jen otázkou času, než začneme být úspěšní. První půlhodinu jsme hráli nejlepší fotbal v této sezoně,“ uzavřel Höjlund.