Manchester Utd. - Tottenham 2:2Tottenham remizoval s Manchesterem United

Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize remizovali na hřišti Manchesteru United 2:2 a zůstali pátí v tabulce. Aston Villa hrála s Evertonem na jeho stadionu 0:0 a nevyužila možnost posunout se na druhé místo.

Fotbalisté Aston Villy Clement Lenglet (vlevo) a gólman Emiliano Martínez smutní po remíze na hřišti Evertonu.

O úvodní trefu utkání na Old Trafford se už ve třetí minutě postaral domácí útočník Höjlund. V 19. minutě vyrovnal Richarlison a pět minut před poločasem vrátil „Rudým ďáblům“ vedení Rashford. Hosté podruhé srovnali už 45 sekund po začátku druhého dějství. U bleskové Bentancurovy branky si připsal asistenci útočník Werner, který si odbyl debut po příchodu z Lipska. „Kohoutům“ kvůli reprezentačním povinnostem chyběly opory Bissouma, Sarr a Son Hung-Min.

Pátí „Spurs“ mají stejně bodů jako čtvrtý Arsenal, který odehrál o zápas méně. United jsou sedmí a na čtvrté místo ztrácejí osm bodů.

Aston Villa se po bezbrankové remíze s Evertonem bodově dotáhla na Manchester City, který má lepší skóre a zápas k dobru. Liverpool vede o dva body a má rovněž o utkání méně. Everton má jednobodový náskok na sestupové pásmo.

Hosté měli několik gólových šancí. Do největší příležitosti se dostal útočník Evertonu Calvert-Lewin, jenž se řítil sám na brankáře Aston Villy Martíneze, který jeho pokus zneškodnil.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:
Everton - Aston Villa 0:0
Manchester United - Tottenham 2:2 (3. Höjlund, 40. Rashford - 19. Richarlison, 46. Bentancur).