West Ham - Brighton 0:3Brighton po 34 letech vyhrál venkovní zápas v anglické lize

Londýn

Poprvé od roku 1983 se fotbalisté Brightonu dočkali venkovního vítězství v anglické lize. Na půdě West Hamu oslavil nováček Premier League dokonce nejvyšší výhru v sezóně 3:0 a v neúplné tabulce se posunul na desáté místo. Poražený celek klesl vinou skóre na 17. příčku a jeho trenér Slaven Bilič je pod čím dál větším tlakem.

Brighton v předchozích čtyřech ligových zápasech na hřištích soupeřů skóroval pouze jednou, ale na Olympijském stadiónu v Londýně stihl dát dva góly už do poločasu. Skóre otevřel v 10. minutě hlavou po standardní situaci čtyřiatřicetiletý útočník Glenn Murray a těsně před pauzou zvýšil Kolumbijec José Izquierdo střelou zpoza šestnáctky. V závěru Murray pojistil výhrou gólem z penalty.