West Ham - Arsenal 1:2Coufal asistoval, ale londýnské derby vyhrál Arsenal

Český reprezentant Vladimír Coufal asistoval v anglické fotbalové lize u vyrovnávací branky West Hamu, který však doma v londýnském derby nakonec podlehl Arsenalu 1:2. Chelsea prohrála v 35. kole na hřišti sestupem ohroženého Evertonu 0:1. Další londýnský celek Tottenham si doma poradil s Leicesterem 3:1.

V souboji Bukayo Saka (na zemi) z Arsenalu a Ryan Fredericks z West Hamu.

Arsenal poslal na Olympijském stadionu do vedení v 38. minutě Holding, po Coufalově přihrávce do vápna však před koncem úvodního dějství srovnal Bowen. Pravý bek zaznamenal čtvrtou asistenci v ligové sezoně. Po přestávce zařídil Kanonýrům tři body Gabriel. Coufalův spoluhráč Tomáš Souček nastoupil od 77. minuty, naopak Alex Král opět zůstal na lavičce.

Svěřenci trenéra Artety ovládli třetí kolo po sobě a vrátili se na čtvrtou příčku, která jako poslední zajišťuje účast v Lize mistrů. Naopak Kladiváři nevyhráli v lize počtvrté za sebou, přičemž třikrát prohráli, a zůstali sedmí. Nenaladili se tak ideálně na čtvrteční semifinálovou odvetu Evropské ligy na hřišti Frankfurtu, kde budou dohánět ztrátu 1:2 z úvodního duelu.

Son Hung-min přispěl k vítězství Tottenhamu nad Leicesterem dvěma trefami.

O důležitém triumfu Evertonu nad Chelsea rozhodl krátce po změně stran Richarlison, který obral o míč Azpilicuetu a ze samostatného úniku se nemýlil. Karamelky jsou nadále na první sestupové příčce, na sedmnáctý Leeds ale snížili ztrátu na rozdíl dvou bodů a navíc mají zápas k dobru. Duel byl pikantní pro trenéra domácích Lamparda, který v Chelsea působil jako hráč i kouč.

Tottenham proti semifinalistovi Evropské konferenční ligy Leicesteru poslal do vedení v 22. minutě kapitán Kane, po přestávce se dvakrát prosadil Son Hung-min. V nastavení pouze zkorigoval výsledek Iheanacho. Na čtvrtý Arsenal ztrácí Kohouti dva body.