Manchester Utd. - West Ham 1:0Ronaldo rozjel vítěznou akci, Souček a spol. na kolenou!

Šlágr sobotního programu 23. kola Premier League vyhráli fotbalisté Manchesteru United. O těsné výhře Rudých ďáblů 1:0 nad West Hamem, v jehož sestavě odehráli celý zápas i čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, rozhodl ve třetí minutě nastavení střídající Marcus Rashford po rychlé akci Cristiana Ronalda. Manchester se posunul v neúplné tabulce na čtvrté místo, odkud odsunul právě svého londýnského soupeře. Vedoucí Manchester City remizoval 1:1 v Southamptonu a v soutěži ztratil poprvé od konce října a po sérii 12 vítězství. Úřadující mistři mají v čele náskok 12 bodů před Liverpoolem, který odehrál o dva zápasy méně.

V hlavičkovém souboji Tomáš Souček (vpravo) z West Hamu a Scott McTominay z Manchesteru United.

Na manchesterském stadionu Old Trafford diváci viděli opatrnější první poločas, ale po změně stran měla obě mužstva slibné šance. Ránu domácího Freda vyrazil brankář Areola, na druhé straně zase Bowen napálil boční síť.

Gól West Hamu měl na hlavě Souček, který se vrátil po dvouzápasové absenci kvůli nemoci, ale po rohu zamířil o kousek vedle. Až těsně před koncem vyrovnaný duel rozhodl Rashford po přihrávce dalšího náhradníka Cavaniho. Znovu pouze na lavičce Kladivářů zůstal další český hráč Alex Král.

Marcus Rashford střílí zblízka vítězný gól Manchesteru United v utkání Premier League proti West Hamu.

Everton v prvním zápase po odvolání španělského trenéra Rafaela Beníteze prohrál doma s Aston Villou 0:1. Karamelky s dočasným koučem Duncanem Fergusonem z posledních pěti duelů Premier League získaly jediný bod a jsou na 16. místě neúplné tabulky.

Dominic Calvert-Lewin z Evertonu v akci.

O triumfu Aston Villy rozhodl v nastavení prvního poločasu Buendía hlavou po rohu Digneho. Francouzského obránce při oslavě gólu zasáhla do hlavy plastová láhev hozená z hlediště. Digne minulý týden přestoupil do birminghamského klubu právě z Evertonu i kvůli neshodám s Benítezem. Láhev trefila i dalšího beka Cashe. Hosté v liverpoolském Goodison Parku po změně stran nejtěsnější náskok udrželi, připsali si první ligovou výhru po třech kolech a poskočili na 10. příčku.

Southamptonu zařídil vedení už v sedmé minutě Walker-Peters. Favorizovaní Citizens se dočkali vyrovnání po hodině hry zásluhou Laporteho hlavičky. Ostatní příležitosti se neujaly, ve druhém dějství do brankové konstrukce zamířili hostující De Bruyne, Rodri a Jesus i domácí Broja, jemuž také v úvodním poločase nebyl uznán gól kvůli ofsajdu.

Český obránce West Hamu Vladimír Coufal (vlevo) a Anthony Elanga z Manchesteru United.

Utkání mezi Brentfordem a Wolverhamptonem (1:2) bylo v prvním poločase přerušeno kvůli dronu poletujícím nad hřištěm. Rozhodčí ve 34. minutě za bezbrankového stavu poslal hráče do šaten. Pauza se protáhla i kvůli předchozí tvrdé srážce domácích spoluhráčů Jensena a Henryho.