Bournemouth - Luton 4:3Fotbalisté Bournemouthu zlikvidovali třígólovou ztrátu a porazili Luton

Fotbalistům Bournemouthu se v utkání 17. kola anglické ligy proti Lutonu povedl málo vídaný obrat z 0:3 po poločase na 4:3. Vyrovnávací a vítězný gól vstřelil ghanský útočník Antoine Semenyo.

Fotbalisté Bournemouthu se raduhí z branky

Zápas se původně hrál v prosinci, ale byl předčasně ukončen poté, co v 59. minutě utrpěl srdeční zástavu kapitán Lutonu Tom Lockyer. Dnes před výkopem se dočkal ovací ve stoje a setkal se se zdravotníky, kteří mu zásahem na hřišti zachránili život.

Opakovaný duel se hrál znovu od první minuty a navzdory herní převaze Bournemouthu se první poločas vydařil hostům, kteří se dostali do třígólového vedení a domácí tým při odchodu do šaten fanoušci vybučeli. Během necelé čtvrt hodiny od 50. minuty se však Bournemouthu podařilo vyrovnat a obrat dokonal svým druhým gólem v zápase Semenyo, jenž v 84. minutě tvrdou ranou prostřelil hostujícího brankáře.

Bournemouth si pojistil třinácté místo v tabulce. Luton, jenž se za příznivého stavu virtuálně dostal ze sestupového pásma, zůstal osmnáctý s tříbodovou ztrátou na sedmnáctý Nottingham.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:
Bournemouth - Luton 4:3 (64. a 84. Semenyo, 50. Solanke, 62. Zabarnyj - 9. Chong, 31. Ogbene, 45.+1 Barkley).