Aston Villa - Liverpool 1:2Fotbalisté Liverpoolu udrželi naději na titul

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v dohrávce 33. kola anglické ligy 2:1 na hřišti Aston Villy a udrželi si naději na zisk titulu. Dva zápasy před koncem se svěřenci trenéra Jürgena Kloppa bodově dotáhli na vedoucí Manchester City, který má ale utkání k dobru.

Livepoolské trio (zleva) Sadio Mané, Jordan Henderson a Diogo Jota slaví druhý gól v síti Aston Villy.

Duel rozhodl v 65. minutě senegalský útočník Sadio Mané, jenž hlavičkoval bez výskoku k tyči po centru Luise Díaze. Dokonal tak obrat Liverpoolu, který prohrával od 4. minuty, kdy dorazil svou vlastní hlavičku za Alissonova záda Douglas Luiz. Už tři minuty nato vyrovnal po závaru v pokutovém území domácích Joël Matip.

Aston Villa, kterou trénuje bývalý liverpoolský kapitán Steven Gerrard, je jedenáctá. V posledním kole bude hostit Manchester City. Úřadující mistr City může svému jedinému soupeři v boji o titul Liverpoolu znovu odskočit ve středu, kdy se představí ve Wolverhamptonu.