West Ham - Tottenham 1:1Souček s Coufalem pomohli West Hamu k remíze v derby s Tottenhamem

Fotbalisté West Hamu v anglické lize remizovali s Tottenhamem 1:1 a zůstali sedmí. Čeští reprezentanti Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem odehráli londýnské derby celé. „Kladiváři“ si udrželi jednobodový náskok před Newcastlem, který se po stejném výsledku podělil o body s Evertonem. O záchranu usilující Nottingham doma porazil Fulham 3:1 a o tři body se vzdálil sestupovému pásmu.

Fotbalisté West Hamu (zleva) Kurt Zouma, Jarrod Bowen a Tomáš Souček se radují z gólu v duelu s Evertonem

West Ham má v posledních dnech na programu zápasy s konkurenty z blízkých příček tabulky. V sobotu ztratil v Newcastlu dvougólový náskok a na zklamání z trpké porážky zareagoval remízou s městským rivalem. Hosté měli vydařený nástup, hned v 5. minutě otevřel skóre Brennan Johnson, za domácí o necelou čtvrthodinku později vyrovnal Zouma. Souček s Coufalem nastoupili v základní sestavě, kouč Moyes v prestižním utkání ani jednou nevystřídal. Oba soupeři měli i další šance, žádný z rivalů však nedokázal rozhodnout.

Newcastle hrál na podzim základní skupinu Ligy mistrů, teď v boji o postup do evropských pohárů ztratil. Skóre duelu s Evertonem otevřel již v 15. minutě švédský kanonýr Isak svým patnáctým gólem v ligové sezoně.

Fotbalista Evertonu Dominic Calvert-Lewin oslavuje gól proti Newcastlu.

Zaostává tak jen o tři branky za nejlepším střelcem soutěže Haalandem. Hosté dvě minuty před koncem vyrovnali z penalty a jsou jen čtyři body nad sestupovými příčkami. Na jeden bod se na ně dotáhl Nottingham, který díky třem trefám ještě do přestávky zdolal Fulham 3:1.

Hráči předposledního Burnley stále živí naději na záchranu. Doma remizovali s Wolverhamptonem 1:1 a bodovali tak počtvrté v řadě. Bournemouth vděčí za vítězství 1:0 nad Crystal Palace útočníku Kluivertovi, zajistil mu posun na 11. místo a třetí výhru po sobě.

31. kolo anglické fotbalové ligy:
Nottingham - Fulham 3:1 (9. Hudson-Odoi, 19. Wood, 45.+3 Gibbs-White - 50. Adarabioyo)
Newcastle - Everton 1:1 (15. Isak - 88. Calvert-Lewin z pen.)
Burnley - Wolverhampton 1:1 (37. Bruun Larsen - 45.+3 Ait-Nouri)
Bournemouth - Crystal Palace 1:0 (79. Kluivert)
West Ham - Tottenham 1:1 (19. Zouma - 5. Johnson)