Hlavní obsah

Kane by podle Cahilla měl hrát na ME do 21 let v Česku

24. 3. 2015 18:16

Anglický útočník Harry Kane byl poprvé nominován do seniorské reprezentace a debutovat může v pátečním utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Litvou. Spoluhráč z národního týmu Gary Cahill však talentovanému fotbalistovi Tottenhamu radí, aby s anglickou jednadvacítkou absolvoval červnové mistrovství Evropy v České republice.

Foto: Craig Brough, Reuters

Harry Kane se premiérově podívá i do seniorské reprezentace Albionu.Foto: Craig Brough, Reuters

Článek

Vedení Tottenhamu se vyslovilo proti Kaneově startu na malém Euru, aby jednadvacetiletého střelce kvůli náročnému programu nepotkalo "vyhoření". Kane kvůli pozvánce do anglického A-týmu přišel o přípravný zápas s českou jednadvacítkou, ale jeho start na šampionátu v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti podpořil trenér seniorské reprezentace Roy Hodgson i Cahill.

"Pokud jste vyzváni, abyste hráli za Anglii nebo její jednadvacítku, tak nepřemýšlíte a jdete. Jsem si jistý, že Kane není výjimkou," řekl novinářům Cahill. "Až mu přijde pozvánka, určitě ji přijme. Už si vyzkoušel atmosféru seniorského mužstva a bude součástí ještě mnoha budoucích výběrů," uvedl devětadvacetiletý obránce Chelsea.

Úspěch mladých Angličanů je prý důležitý pro celou zemi. "Chceme, aby si naše jednadvacítka na letním Euru vedla co nejlépe. Jsou tam dobří hráči a všichni se chtějí dostat do 'áčka'. Také jsem byl na šampionátu do 21 let a mohu potvrdit, že hráčům to pomůže ve vývoji," řekl Cahill.

Kane patří k největším evropským objevům této sezony. Celkem za Tottenham nastřílel 29 gólů, z toho 19 v anglické lize. Před odjezdem k reprezentaci se blýskl hattrickem v zápase s Leicesterem (4:3).

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?