Hlavní obsah

Legenda United se stala terčem rasistických urážek, fanoušek dostal doživotní zákaz vstupu na stadion

25. 5. 2021 16:45

Nepříjemné chvíle si během utkání Premier League na stadionu Wolverhamptonu prožil bývalý fotbalista Manchesteru United a nyní televizní expert Rio Ferdinand. Jeden z fanoušků domácích na něj dělal rasistická gesta. Policie muže dopadla a vyvedla ze stadionu. Zástupci Wolves se bývalému anglickému reprezentantovi omluvili. Muž, který na dvaačtyřicetiletou ikonu United dělal opičí posunky, se už na stadion Wolverhamptonu do konce života nepodívá.

Foto: Profimedia.cz

Rio Ferdinand (vpravo) pálí v duelu Premier League proti Evertonu, střelu se snaží zblokovat Tony Hibbert. Archivní foto

Článek

K incidentu došlo během posledního kola anglické Premier League. Hostující United na stadionu Wolves zvítězili 2:1. Jeden z fanoušků domácího celku se frustraci rozhodl ventilovat hodně nemístným způsobem.

Policie z metropolitního hrabství West Midlands potvrdila, že kvůli rasistickému incidentu zatkla jednatřicetiletého muže, který na televizního experta Ferdinanda dělal opičí gesta.

„Posledních pár měsíců fanoušci nesměli na stadion," uvedl Ferdinand v prohlášení k incidentu na sociální síti Twitter. „Fanouškovi Wolves, který byl právě vyhozen ze stadionu, protože na mě dělal opičí skřeky, chci něco vzkázat. Fotbal ti musí být zakázán a musíš se dovzdělat. Pojď se se mnou setkat a já ti pomůžu pochopit, jaké to je, když tě někdo rasisticky uráží," napsal bývalý vynikající obránce.

Zástupci Wolverhamptonu vydali prohlášení, v němž se bývalé opoře United hluboce omluvili a zároveň ji ujistili, že provokatér má s okamžitou platností doživotní zákaz vstupu do hlediště.

Reklama

Související témata: