Southampton - Liverpool 1:2Liverpool zvládl obrat a stále živí naději na titul

Fotbalisté Liverpoolu vyhráli v anglické Premier League dohrávku na hřišti Southamptonu 2:1 a udrželi si naději na titul. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa ztrácejí kolo před koncem sezony na druhém místě tabulky na vedoucí Manchester City bod.

Diogo Jota (vlevo) z Liverpoolu v souboji o míč s Kylem Walkerem-Petersem ze Southamptonu.

Liverpool si nemohl dovolit porážku, pokud ještě chtěl pomýšlet na titul, už ve 13. minutě ale inkasoval po dalekonosné trefě Nathana Redmonda. Po čtvrthodině zařídil hostům vyrovnání bývalý hráč Southamptonu Takumi Minamino a zlepšený výkon po přestávce korunoval v 67. minutě po rohu gólem hlavou Joel Matip.

Až do závěrečného kola tak může Liverpool živit naděje na quadruple. Trofeje v Anglickém a Ligovém poháru už Reds získali, před sebou mají ještě finále Ligy mistrů a šanci v Premier League. V posledním kole v neděli City přivítá Aston Villu, Liverpool nastoupí proti Wolverhamptonu.

Brankář Southamptonu Alex McCarthy dostává gól od Joela Matipa.