Manchester City - Southampton 5:2Manchester City po porážce v derby rozstřílel Southampton

Londýn/Praha

Fotbalisté Manchesteru City porazili 5:2 Southampton a vedou anglickou ligu o 14 bodů před Manchesterem United. Na vítězství domácích se dvěma podíleli Rijád Mahriz a Kevin De Bruyne, o zbývající branku se postaral nejlepší střelec City v sezoně Ilkay Gündogan.

Fotbalisté Manchesteru City se radují z gólu proti Southamptonu.

City v minulém kole prohrálo derby s United a utrpělo první porážku po 21 výhrách za sebou. Další ztrátu dnes výběr trenéra Pepa Guardioly nedopustil. Hosté sice po úvodním gólu De Bruyneho dokázali po penaltě Jamese Warda-Prowse srovnat, ale do přestávky se ještě prosadili Mahriz a dvanáctým gólem v sezoně Gündogan.

Po přestávce zvýšil na 4:1 Mahriz a v 59. minutě upravil na konečných 5:2 De Bruyne. Za Southampton, který zaznamenal devátou porážku v posledních jedenácti zápasech a na čtrnácté příčce ho dělí sedm bodů od pásma sestupu, snížil Che Adams.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:
Manchester City - Southampton 5:2 (15. a 59. De Bruyne, 40. a 55. Mahriz, 45.+3 Gündogan - 25. Ward-Prowse z pen., 56. Adams)