Manchester Utd. - Leicester 3:0Manchester United porazil Leicester, Souček s Coufalem už plují v sestupových vodách

Fotbalisté Manchesteru United v nedělním 24. kole anglické ligy zvítězili doma nad Leicesterem 3:0. David De Gea 180. čistým kontem vyrovnal klubový rekord Petera Schmeichela. West Ham podlehl na hřišti Tottenhamu 0:2 a klesl na sestupovou 18. příčku. Tomáš Souček a Vladimír Coufal odehráli za hosty celé utkání.

Španělský brankář za bezbrankového stavu vychytal hráče Leicesteru ve dvou vyložených šancích. Skóre pak otevřel ve 25. minutě Rashford. Anglický útočník přidal deset minut po pauzel druhou trefu.

V 17 utkáních od konce světového šampionátu v Kataru vstřelil Rashford 16 branek a již nyní dosáhl osobního rekordu v počtu gólů za sezonu - zaznamenal jich už 23. Na konečných 3:0 zvýšil v 61. minutě Fernandes.

"Rudí ďáblové" jsou třetí a ztrácejí pět bodů na vedoucí Arsenal, který má zápas k dobru.

Tottenham šel do vedení v 56. minutě, kdy rychlý brejk dotáhl do zdárného konce Emerson Royal. V 72. minutě přidal po čtyřech minutách na hřišti pojišťovací branku Son Hung-min. Korejský reprezentant se v lize trefil poprvé od 4. ledna. "Spurs" se posunuli na čtvrté místo s náskokem jednoho bodu na pátý Newcastle, který odehrál o zápas méně.

Před utkáním útočník Harry Kane převzal trofej pro nejlepšího střelce v historii Tottenhamu, kterou si vysloužil 5. února gólem do sítě Manchesteru City, jímž překonal bilanci Jimmyho Greavese.