Liverpool - Bournemouth 9:0Neskutečná kanonáda! Liverpool vyrovnal rekord Premier League. Haaland hattrickem zařídil obrat

Liverpool deklasoval fotbalisty Bournemouthu 9:0 a vyrovnal rekord anglické Premier League. Norský útočník Erling Haaland pomohl hattrickem obhájci titulu Manchesteru City k obratu proti Crystal Palace a vítězství 4:2. Manchester United díky gólu Bruna Fernandese vyhrál 1:0 v Southamptonu a venku v anglické lize zvítězil poprvé od února. Tabulku vede stoprocentní Arsenal, který porazil Fulham 2:1.

Hráči Liverpoolu oslavují vstřelenou branku.

Kanonádu v Liverpoolu odstartoval už ve třetí minutě Díaz. Po přesném Firminově centru z pravé strany kolumbijský reprezentant vyskočil ze všech nejvýš a hlavičkou poslal míč k pravé tyči. V prvním poločase se trefili ještě Elliott, Alexander-Arnold, Firmino a v 45. minutě hlavou po rohovém kopu Van Dijk.

Liverpool nastřílel pět gólů za poločas v Premier League poprvé. Firmino přidal k brance i tři přihrávky a po Milanu Barošovi se stal teprve druhým hráčem, který se v dresu liverpoolského celku za poločas podílel na čtyřech gólech. Svěřenci Jürgena Kloppa nešetřili hosty ani v druhém poločase a přidali další čtyři branky, čímž vyrovnali výhry Manchesteru United nad Southamptonem z února minulého roku a nad Ipswichem z roku 1995. Vítězství 9:0 zaznamenal i Leicester City nad Southamptonem před třemi roky.

„Museli jsme sami sobě dokázat, že umíma vyhrávat,“ řekl trenér Liverpoolu Jürgen Klopp po největší soutěžní výhře ve své trenérské kariéře. „Nebyli jsme spokojeni s tím, jak jsme v této sezoně zatím hráli, ale měli jsme v těch zápasech dobré momenty,“ dodal.

Spokojený kouč Liverpoolu Juergen Klopp s Fabiem Carvalhem po skončení zápasu s Bournemouthem.

„Dneska to bylo hodně dobré. Dali jsme nádherné góly. Padaly další a další. Nešlo o to Bournemouth ponížit, máme k nim maximální respekt. Jde o to dostat soupeře pod tlak. Mohl jsem poslat na hřiště další hráče, co si to zaslouží. Všechno bylo téměř dokonalé,“ liboval si německý kouč.

Haaland pomohl Manchesteru City hattrickem otočit nepříznivý vývoj zápasu s Crystal Palace, který vedl 2:0. Už ve čtvrté minutě se hosté dostali do vedení poté, co si Stones srazil do vlastní branky Ezeho centr z přímého volného kopu. Mládežnický reprezentant Anglie měl prsty i v druhém gólu „Orlů“, když na jeho rohový kop naskočil Andersen a hlavou umístil míč k levé tyči .

Norský kanonýr Erling Haaland (vlevo) si připsal první hattrick v dresu Manchesteru City. Pomohl k obratu proti Crystal Palace a vítězství 4:2.

Obrat mistrovského týmu načal v 53. minutě Silva a dokonal jej třemi góly v 62., 70. a 81. minutě Haaland. Norský reprezentant vstřelil v úvodních čtyřech startech za Manchester City po příchodu z Dortmundu pět gólů. Zařadil se za Sergia Agüera, který jich dal šest.

Kanonýr Manchesteru City Erling Haaland oslavuje svůj gól s koučem Pepem Guardiolou.

První nepříznivou sérii ukončili fotbalisté Manchesteru United už o přestávce zápasu v Southamptonu, když rovněž od února poprvé po poločase na soupeřově hřišti neprohrávali. O jejich výhře poté rozhodl v 55. minutě Bruno Fernandes. United se díky němu dočkali tří ligových bodů venku po sedmi zápasech. Tým trenéra Erika ten Haga po dvou úvodních porážkách uspěl podruhé za sebou.

Fotbalisté Manchesteru United během utkání se Southamptonem, hvězdný Cristiano Ronaldo v péči týmových lékařů.

Fotbalisté Chelsea i přes dlouhé oslabení zvítězili nad Leicesterem 2:1. V 28. minutě byl po dvou žlutých kartách vyloučen Gallagher. Své první soutěžní góly v dresu „Blues“ dala letní posila Sterling. Prosadil se v 47. a 63. minutě. Za hosty v 66. minutě už pouze korigoval skóre Barnes.

Hráči Arsenalu oslavují vítězství nad Fulhamem.

V londýnském derby mezi Arsenalem a Fulhamem otevřel skóre po Gabrielově chybě v rozehrávce Mitrovič. Fulham dal gól ze své první střely na branku. O osm minut později ztečoval Ödegaardovu střelu mimo dosah brankáře Lena hostující obránce Adarabioyo. V 86. minutě zahrával Arsenal rohový kop, míč propadl přes hlouček hráčů na malém vápně až ke Gabrielovi, který jej dopravil do prázdné branky.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:
Southampton - Manchester United 0:1 (55. Fernandes),
Brentford - Everton 1:1 (85. Janelt - 24. Gordon),
Brighton - Leeds 1:0 (66. Gross),
Chelsea - Leicester 2:1 (47. a 63. Sterling - 67. Barnes),
Liverpool - Bournemouth 9:0 (3. a 85. Díaz, 31. a 63. Firmino, 6. Elliott, 29. Alexander-Arnold, 45. Van Dijk, 47. vlastní Mepham, 80. Carvalho),
Manchester City - Crystal Palace 4:2 (62., 70. a 81. Haaland, 53. Silva - 4. vlastní Stones, 22. Andersen),
Arsenal - Fulham 2:1 (64. Ödegaard, 86. Gabriel - 56. Mitrovič).