Watford - Southampton 1:3Saints vyhráli již poosmé venku, dva góly dal Ings

Londýn

Fotbalisté Southamptonu odčinili čtvrteční prohru s Arsenalem a v utkání anglické ligy na hřišti Watfordu zvítězili 3:1. Dva góly vstřelil Danny Ings, který je s 18 brankami druhým nejlepším střelcem soutěže.

Danny Ings byl hrdinou Southamptonu.

V 16. minutě si Ings navedl míč na střed a ranou po zemi na zadní tyč skóroval. Po přestávce využil chybné rozehrávky domácího brankáře Bena Fostera a zvýšil.

V 79. minutě Watfordu svitla naděje, centr si do vlastní branky srazil stoper Jan Bednarek. Hosté odmítli vyrovnání už tři minuty poté, skóre uzavřel trefou z přímého volného kopu James Ward-Prowse. Southampton vyhrál v této sezoně Premier League venku již poosmé a překonal klubový rekord. Doma přitom uhrál pouze čtyři vítězství.

Watfordu chyběli Andre Gray, Nathaniel Chalobah a Domingos Quina, kteří podle britských médií porušili opatření proti šíření koronaviru. Gray doma uspořádal narozeninovou oslavu, na které byl také Quina. Klub v prohlášení uvedl, že nezařadil tuto trojici do nominace na zápas preventivně.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:
Watford - Southampton 1:3 (79. vlastní Bednarek - 16. a 70. Ings, 82. Ward-Prowse)