Brighton - Everton 0:0Trápení pokračuje, Everton počtvrté za sebou ztratil body

Fotbalisté Evertonu počtvrté za sebou v anglické lize nedokázali zvítězit a po remíze 0:0 na hřišti Brightonu zaostávají na osmém místě tabulky už o šest bodů za poslední pohárovou příčkou.

Domácí Adam Lallana v souboji s Holgatem z Evertonu

Podruhé za sebou marně usilovali fotbalisté Evertonu o desátou venkovní výhru, což by znamenalo klubový rekord. Z posledních čtyř ligových zápasů získali jen dva body. Domácím bod pomohl k posunu na 15. místo a od sestupových pozic je dělí sedm bodů.

West Bromwich vykřesal naději na záchranuFotbalisté West Bromwich Albion si poradili v dohrávce 31. kola Premier League se Southamptonem 3:0 a zvýšili tak své šance na záchranu v nejvyšší soutěži. Zatím jim patří 19. místo s osmibodovou ztrátou na první nesestupovou příčku.

Domácí dali branku už v 5. minutě, ale Diagneho trefa nebyla po ofsajd pro konzultaci s VAR uznána. West Bromwich to však nemuselo mrzet dlouho. Ještě v prvním poločase se prosadil z pokutového kopu Perreira a Phillips a domácí tak vedli po prvním poločase 2:0.

A když v 69. minutě přidal třetí branku Robinson, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Southamptonu patří 14. místo, od sestupových příček má bezpečný náskok deseti bodů.

Anglická liga - 31. kolo:
West Bromwich - Southampton 3:0 (32. Pereira z pen., 35. Phillips, 69. Robinson)
Brighton - Everton 0:0