Arsenal - Watford 3:2Watford a Bournemouth sestoupily z anglické Premier League

Londýn/Praha

Fotbalisté Watfordu a Bournemouthu sestoupili z anglické ligy. Watford v závěrečném 38. kole prohrál 2:3 na hřišti Arsenalu, Bournemouthu k udržení nestačilo ani venkovní vítězství 3:1 nad Evertonem. Oba kluby strávily v Premier League pět sezon. Nováček Aston Villa se zachránila díky remíze 1:1 s West Hamem, za který odehrál celý zápas český záložník Tomáš Souček. Účast v příštím ročníku Ligy mistrů si zajistily třetí Manchester United a čtvrtá Chelsea.

Watfordský Troy Deeney po porážce s Arsenalem.

Arsenal k vítězství nakročil už v úvodních 33 minutách, kdy Pierre-Emerick Aubameyang proměnil dvě penalty a jednou skóroval i Kieran Tierney. Za Watford snížili Troy Deeney z dalšího pokutového kopu a bývalý útočník "kanonýrů" Danny Welbeck, ale víc už hosté nestihli. Arsenal skončil na osmé pozici, což je jeho nejhorší ligové umístění za posledních 25 let.

Chelsea doma porazila Wolverhampton 2:0 góly Masona Mounta a Oliviera Girouda z nastavení prvního poločasu. Manchesterští "Rudí ďáblové" v přímém souboji o Ligu mistrů vyhráli 2:0 v Leicesteru.

Vítěznou branku United dal v 71. minutě Bruno Fernandes z penalty, pojistku přidal v nastavení Jesse Lingard. Krátce předtím byl vyloučen domácí obránce a bývalý hráč manchesterského celku Jonny Evans. Malou útěchou pro Leicester může být, že útočník Jamie Vardy se s 23 góly stal nejlepším střelcem sezony.

Mistrovský Liverpool po obratu zvítězil 3:1 v Newcastlu, tabulku zakončil s 99 body a stanovil nový klubový rekord. Historické maximum drží Manchester City se 100 body ze sezony 2017/18. Na bleskový vedoucí gól Dwighta Gaylea odpověděli hráči "Reds" Virgil van Dijk, Divock Origi a Sadio Mané.

Druhý Manchester City uzavřel sezonu Premier League triumfem 5:0 nad sestupujícím Norwichem. Za domácího favorita se prosadil dvakrát Kevin De Bruyne a jednou Gabriel Jesus, Raheem Sterling a Rijád Mahriz. Neúspěšní obhájci titulu skončili 18 bodů za Liverpoolem.

Tottenham remizoval 1:1 na stadionu Crystal Palace a zajistil si šesté místo, které znamená účast v kvalifikaci Evropské ligy. Spurs poslal do vedení ve 13. minutě Harry Kane, po změně stran odpověděl Jeffrey Schlupp.

Anglická fotbalová liga - 38. kolo
Arsenal - Watford 3:2 (5. a 33. obě z pen. Aubameyang, 24. Tierney - 43. Deeney z pen., 66. Welbeck)
Burnley - Brighton 1:2 (44. Wood - 20. Bissouma, 50. Connolly)
Chelsea - Wolverhampton 2:0 (45.+1 Mount, 45.+4 Giroud)
Crystal Palace - Tottenham 1:1 (53. Schlupp - 13. Kane)
Everton - Bournemouth 1:3 (41. Kean - 13. King z pen., 45.+1 Solanke, 80. Stanislas)
Leicester - Manchester United 0:2 (71. Fernandes z pen., 90.+8 Lingard)
Manchester City - Norwich 5:0 (45.+1 a 90. De Bruyne, 11. Jesus, 79. Sterling, 83. Mahriz)
Newcastle - Liverpool 1:3 (1. Gayle - 38. Van Dijk, 59. Origi, 89. Mané)
Southampton - Sheffield United 3:1 (50. a 71. Adams, 84. Ings z pen. - 26. Lundstram)
West Ham United - Aston Villa 1:1 (85. Jarmolenko - 84. Grealish)