Arsenal - Liverpool 3:1Arsenal ovládl šlágr! Liverpool vede anglickou ligu už jen o dva body

Fotbalisté Liverpoolu prohráli ve šlágru 23. kola anglické ligy na hřišti Arsenalu 1:3 a mohou přijít o první místo. Obhájce titulu Manchester City sice ztrácí na „Reds“ pět bodů, odehrál však o dvě utkání méně. West Ham podlehl na stadionu Manchesteru United 0:3 a po šesti zápasech nebodoval. V základní sestavě poraženého týmu nastoupili čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček. Chelsea po 45 letech doma nestačila na Wolverhampton, o vítězství hostů 4:2 se hattrickem zasloužil Matheus Cunha.

Fotbalisté Arsenalu slaví gól na 2:1 v utkání proti Liverpoolu.

Arsenal se prosadil jako první ve 14. minutě po trefě Saky. Na konci první půle Liverpool srovnal díky vlastnímu gólu Gabriela. V 67. minutě vystřelil „Kanonýrům“ cenné vítězství Martinelli, který po nedorozumění mezi gólmanem Beckerem a stoperem Van Dijkem zakončil do odkryté branky. V 88. minutě hosté dohrávali v oslabení po vyloučení Konatého, pojistku přidal v nastavení střídající Trossard.

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa, který po sezoně na lavičce Liverpoolu skončí, prohráli teprve podruhé v ligové sezoně a po 15 kolech. Arsenal díky třetí ligové výhře po sobě zdramatizoval boj o titul, z druhého místa ztrácí na Liverpool jen dva body.

Utkání rozhodlo nedorozumění mezi Alissonem (vlevo) a Virgilem van Dijkem (uprostřed) z Liverpoolu, vravo střelec gólu Gabriel Martinelli z Arsenalu.

Manchester United proti West Hamu poslal do vedení ve 23. minutě útočník Höjlund. Dánský reprezentant stylově oslavil dnešní 21. narozeniny. V Premier League skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě, do něhož nastoupil, což se mu povedlo jako nejmladšímu hráči v klubové historii.

Tomáš Souček (vpravo) během utkání na půdě Manchesteru United.

„Rudí ďáblové“ si pojistili plný bodový zisk krátce po změně stran zásluhou Garnacha. Devatenáctiletý Argentinec v 84. minutě stanovil konečný výsledek. Svěřenci trenéra Ten Haga se posunuli před dnešního soupeře na šesté místo, „Kladiváři“ nevyhráli šestý soutěžní duel v řadě.

Chelsea se proti Wolves dostala do vedení v 19. minutě díky Palmerovi, o tři minuty později ale Cunha vyrovnávací trefou otevřel na Stamford Bridge svůj střelecký účet. V závěru úvodního dějství si domácí obránce Disasi dal vlastní gól, po hodině hry zvýšil Cunha na 3:1 a hattrick završil v 82. minutě z penalty. Čtyřiadvacetiletý Brazilec se stal teprve čtvrtým hráčem v Premier League, jenž na stadionu Chelsea zažil v roli soupeře třígólový zápas. Stoper „Blues“ Silva už pouze zkorigoval skóre.

Londýnský tým prohrál druhé kolo za sebou a znovu při tom inkasoval čtyři branky, minule podlehl na hřišti vedoucího Liverpoolu 1:4. Současně přenechal Wolverhamptonu desáté místo. Chelsea pod vedením trenéra Pochettina podruhé v ligové sezoně inkasovala ve dvou zápasech po sobě čtyři góly, před jeho loňským příchodem se jí to naposledy stalo v prosinci 1989.

Bournemouth remizoval s Nottinghamem Forest 1:1. Domácí vedli od páté minuty díky Kluivertovi, na konci prvního poločasu vyrovnal Hudson-Odoi. Bournemouth dohrával závěr zápasu bez vyloučeného Billinga.

Anglická fotbalová liga – 23. kolo:
Bournemouth – Nottingham 1:1 (5. Kluivert - 45. Hudson-Odoi)
Chelsea – Wolverhampton 2:4 (19. Palmer, 86. Silva - 22., 63. a 82. z pen. Cunha, 43. vlastní Disasi)
Manchester United – West Ham 3:0 (49. a 84. Garnacho, 23. Höjlund)
Arsenal - Liverpool 3:1 (14. Saka, 67. Martinelli, 90.+2 Trossard - 45.+3 vlastní Gabriel).