Česko - Kazachstán 3:0Fotbalová devatenáctka v úvodu kvalifikace o ME vysoko vyhrála

Opava

Česká fotbalová reprezentace do 19 let odstartovala základní fázi kvalifikace mistrovství Evropy domácí výhrou 3:0 nad Kazachstánem. Svěřenci trenéra Davida Holoubka v neděli v dalším utkání bojů o postup na Euro 2022 přivítají Severní Irsko a o tři dny později Dánsko.

České mladíky poslal do vedení v Opavě v 17. minutě Filip Vecheta a útočník Slovácka šest minut po změně stran zvýšil na 2:0. Konečné skóre stanovil Patrik Vydra.

Do závěrečné části kvalifikace postoupí první dva týmy z každé skupiny a jeden celek z třetího místa s nejlepší bilancí v zápasech s postupujícími mužstvy. Z nich se poté na finálový turnaj probojuje pouze sedm vítězů skupin. Slovensko jako pořadatel má účast jistou.