V Černé Hoře se nejvíc dařilo Masopustovi, průměrně zahrál Bořil

Po trpké porážce v Kosovu si fotbalová reprezentace v úterý večer v Podgorici notně spravila náladu. Výhra 3:0 nad Černou Horou a výborný druhý poločas se pozitivně odrazily na známkách hráčů. Výborní byli Jankto, Masopust a Vaclík. Zbytek mužstva v hodnocení Sport.cz dostal dvojky, nejhorší známkou byla trojka. Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Lukáš Masopust v souboji o míč

Tomáš Vaclík
Dvacet minut byl bez práce, pak výtečně vyrazil volej Hučka, vzápětí lapil velkou šanci Mugoši. Výborný, jistý výkon.
1
Vladimír Coufal
Poprvé za národní tým nastoupil v soutěžním utkání. Dostal přednost před Kadeřábkem. Piloval neúnavně lajnu, dopředu nic významného nevymyslel.
3
Ondřej Čelůstka
Jistý, zásadně nechyboval. V soubojích uplatňoval silové parametry. Druhou půli měl vedle sebe nového parťáka, s Brabcem si dobře rozuměli.
2
Marek Suchý
Kosovan Muriqi mu v sobotu dělal značné problémy, s černohorskými útočníky si vedl lépe. Při nebezpečném brejku skluzem zblokoval střelu Mugoši. O poločase kvůli zranění vystřídal.
3
Jan Bořil
Ani ryba, ani rak. Jindy bývá v ofenzívě daleko aktivnější, proti Černé Hoře si plnil téměř výhradně obranné úkoly.
3
Vladimír Darida
Velká škoda, že zkraje zápasu neprostřelil hradbu těl. Těsně před pauzou zatřásl břevnem, v nastaveném čase proměnil pokutový kop.
2
Tomáš Souček
V první půli po rohu hlavičkoval úplně sám ze šesti metrů. Možná ještě teď nechápe, jak mohl minout. Po přestávce vystřihl úspěšný reparát, hlavou zařídil vedoucí gól.
2
Lukáš Masopust
Přítomností parťáka ze Slavie Coufala za svými zády výrazně ožil, oproti Kosovu byl k nepoznání. Vstřelil druhou branku, podílel se i na té první, vynutil si faul, z následné standardky udeřil Souček.
1
Alex Král
V úvodu byl u několika nebezpečných akcí, poté špatnou přihrávkou zazdil rýsující se příležitost po minele domácích. Celkově solidní výkon.
2
Jakub Jankto
V Kosovu nejlepší z českého týmu, v Podgorici byl opět výborný. Při prvním gólu Součkovi perfektně posadil míč na hlavu, šanci přichystal i Masopustovi. Navíc nebezpečně vypálil.
1
Patrik Schick
V nastávající kvalifikaci dal už čtyři góly, tým na něj spoléhal i v Podgorici. Tentokrát to za něj vzali jiní. Při nadějném přečíslení zvolil špatné řešení, do šance se nedostal.