ZNÁMKOVÁNÍ: Chorý a Douděra s jedničkou, zaujali i další debutanti

Tomáš Chorý při premiéře v národním týmu zazářil, při výhře 3:0 nad Moldavskem v klíčovém utkání o postup na EURO 2024 si připsal gól a asistenci. V redakčním hodnocení na školní stupnici si vysloužil jedničku, stejně jako další střelec David Douděra. Naopak se moc nevedlo Michalu Sadílkovi či Adamu Hložkovi.

Češi oslavují gól Tomáše Chorého proti Moldavsku

Ondřej Lingr a Mojmír Chytil nejsou hodnoceni kvůli nízkému počtu odehraných minut.

Jindřich Staněk
Hned na začátku vytasil klíčový zákrok, když zneškodnil tutovku kapitánovi Moldavanů Ratovi. Jeho ránu zblízka vyrazil na roh. Totéž zopakoval chvíli po přestávce, když vychytal Postolachiho. Co na něj šlo, s tím si poradil. Jen v rozehrávce byl stejně jako proti Polsku až příliš opatrný.
2
Martin Vitík
Byl hozený do vody, když nahradil hříšníka Brabce. Defenzivní úkoly zvládl spolehlivě. S rozehrávkou však moc nepomohl.
2
David Zima
V první půli se nechal obejít Nikolaescem a byla z toho šance Posmace, který naštěstí pálil vedle. Jinak ale působil jistě. Souboje ve vzduchu i po zemi vyhrával.
2
Tomáš Holeš
V úvodu zápasu působil nervózně. Postupem času však získal potřebnou jistotu. Směrem dopředu se raději do ničeho nepouštěl.
3
Lukáš Masopust
Občas měl s rychlonohými hráči Moldavska potíže. Dokázal si ovšem pomoci taktickými fauly. Přímý kop z dobré pozice v závěru první půle poslal jen mezi bránící hráče. Směrem dopředu bez nadstavby.
3
Tomáš Souček
Jako obvykle na něj bylo spolehnutí. Prostor mezi šestnáctkami spolehlivě hlídal. Vybojoval spoustu míčů. V závěru přesnou střelou po zemi k tyči přidal třetí gól.
2
Michal Sadílek
Nechyboval, ale byl prakticky neviditelný. Upozornil na sebe jen jednou střelou z dálky, která však neměla šanci na úspěch. Po zásluze byl v 58. minutě střídán.
4
David Douděra
Precizně bránil. Byl hodně aktivní i směrem dopředu. Po přihrávce Chorého utekl svému strážci a přízemní střelou ke vzdálenější tyči dostal náš tým do vedení.
1
Lukáš Provod
Patřil k nejlepším na hřišti. Rozdal spoustu přesných přihrávek, dokázal obejít protihráče, hodně toho naběhal, vybojoval spoustu míčů.
2
Tomáš Chorý
Výborný výkon. Když se míč k němu dostal, většinou ho uhrál. V první půli skvělou přihrávkou poslal do gólové šance Douděru. Zadáky soupeře při rozehrávce neustále napadal a dostával je tak pod tlak. Po faulu na něj musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy Babogio. Ve druhé půli si naběhl na centr Kušeje z rohu a hlavou přidal druhý český gól.
1
Adam Hložek
Do hry se moc nedostával. Málo se nabízel. Jedna tečovaná střela, s níž si gólman soupeře, byť s potížemi poradil, je na útočníka za poločas málo. Na začátku druhé půle odvážným průnikem vybojoval přímý kop z hranice šestnáctky. Sám ho zahrával, ale gólmana neohrozil. To bylo z jeho strany vše.
3
Alex Král
Okamžitě po příchodu na hřiště tvrdě pálil ze 20 metrů. Gólman Moldavanů ale jeho ránu kryl. Víc toho nestihl.
2
Vasil Kušej
Také on na sebe rychle upozornil. Snažil se o rychlé průniky, které mu vycházely. Přesným centrem z rohu našel Chorého, který ho zúročil. Nebál se a debut zvládl.