ZNÁMKOVÁNÍ: Pět pětkařů! Za průšvih v Albánii ale mohou všichni

Průšvih v Albánii v podobě porážky 0:3 se logicky odráží na špatném hodnocení všech českých reprezentantů. V redakčním hodnocení na školní stupnici si nikdo nevysloužil trojku, naopak se našlo hned pět pětkařů. Pod debakl, jenž značně komplikuje cestu na fotbalové EURO 2024, jsou však podepsáni všichni.

Mojmír Chytil v obležení albanských reprezentantů.

David Douděra není s ohledem na nízký počet odehraných minut hodnocen.

Jiří Pavlenka
Gól z první akce Albánie jde z velké části za ním. Jinak téměř žádnou práci neměl. S druhou a třetí obdrženou brankou nemohl nic dělat.
5
Tomáš Holeš
V první půli nebyl jistý v rozehrávce, několikrát zkazil, na druhou stranu patřil mezi nejaktivnější Čechy. Po půli byl z taktických důvodů vystřídán.
4
Jakub Brabec
Odvedl dobrou práci před nakonec neuznaným gólem, jednou neubránil protiútok a souboj jeden na jednoho. Jenže tři góly, i když za ně vyloženě nemohl, je na obranu moc.
4
Ladislav Krejčí II
Nedostoupil Asaniho u prvního gólu Albánie. Třetí trefa soupeře jde pak jednoznačně za ním.
5
Vladimír Coufal
Hra chodila často přes jeho stranu, bohužel centry a přihrávky se mu často nepovedly.
4
Tomáš Souček
Byl hodně neviditelný. Vybojoval faul před přímým kopem Černého.
4
Michal Sadílek
Ve středu pole se od něj čekala větší aktivita, odvaha a snaha o individuální průniky.
4
David Jurásek
Jeho nepříliš přesná přihrávka na Kuchtu započala situaci před prvním gólem Albánie. Stejně tak u druhého nenačasoval pokus o vypíchnutí. Na poslední minuty ho nahradil Douděra.
5
Václav Černý
Ve 12. minutě zkusil střelu z dálky. Byl aktivní, často se mu však nevedlo v předfinální fázi. Střídal krátce po hodině hry.
4
Mojmír Chytil
Jakoby se bál ve velmi slušných příležitostech zakončit. Nakonec se prosadil, ale kvůli údajné hře rukou dostal velmi spornou druhou žlutou kartu a byl ve 40. minutě vyloučen. Také adept na pětku.
4
Jan Kuchta
Hned v první minutě nebezpečně pálil. Ztratil míč před prvním gólem Albánie, ve druhé půli to měl jako osamocený hrotový útočník těžké. Střídal v 64. minutě.
5
Lukáš Provod
Přišel na hřiště do druhé půle, měl to hodně složité, byť se snažil vymýšlet a centrovat.
4
Tomáš Čvančara
Přišel za stavu 0:2, dostal přibližně půlhodinu a měl s utkáním něco udělat. Nepovedlo se, do žádné šance se nedostal, hru neoživil.
5
Adam Hložek
Stejně jako Čvančara se dostal na hřiště v 64. minutě, působil však živěji, dostal se do zakončení, byť přesnost scházela.
4

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.