Portugalsko - Irsko 2:1Ronaldo zahodil penaltu, pak se stal hrdinou a rekordmanem. Mistři světa zaváhali s Bosnou

Jeden z nejlepších fotbalistů všech dob Cristiano Ronaldo zažil jedinečný večer, když dvěma góly zařídil v závěru kvalifikačního duelu o MS Portugalsku výhru 2:1 nad Iry a stal se historicky nejlepším reprezentačním střelcem. Staronový hráč Manchesteru United ale také neproměnil penaltu a i kvůli tomu jeho tým až do 89. minuty prohrával 0:1. Zaváhali mistři světa z Francie, kteří doma remizovali s Bosnou 1:1.

Portugalský hrdina Cristiano Ronaldo se raduje z výhry nad Irskem, kerou dvěma góly zařídil.

Šestatřicetiletý Ronaldo se díky 111 trefám stal historicky nejlepším reprezentačním střelcem.

Od Íránce Alího Daeího, s nímž se dosud dělil o rekord v počtu branek za národní tým, se Ronaldo mohl poutat už v 15. minutě. Devatenáctiletý gólman Gavin Bazunu z třetiligového anglického Portsmouthu však jeho penaltu vyrazil.

V závěru úvodního dějství poslal Iry do vedení John Egan. Ronaldo vyrovnal hlavou v 89. minutě a stejným způsobem vstřelil i vítězný gól v šesté minutě nastavení. Hostům kvůli pozitivnímu testu na covid-19 chyběl útočník Shane Long.

Portugalec Cristiano Ronaldo neproměnil v duelu s Irskem penaltu.

Francie, která od 51. minuty dohrávala v deseti, remizovala doma s Bosnou a Hercegovinou 1:1. Stejným výsledkem skončil duel v Oslu mezi Norskem a Nizozemskem.

Bosna a Hercegovina vedla ve Štrasburku od 36. minuty zásluhou Edina Džeka. Za čtyři minuty vyrovnal Antoine Griezmann. Krátce po změně stran byl vyloučen obránce Jules Koundé. Francouzští mistři světa remizovali ve čtvrtém kvalifikačním duelu podruhé, skupinu D vedou s osmi body.

Kapitán Bosny a Hercegoviny Edin Džeko (vlevo) během duelu s Francií.

Druhé místo náleží Ukrajině, jejíž čtvrtý zápas v kvalifikaci skončil znovu nerozhodně. V Astaně šla v nastaveném čase do vedení, ale nakonec s Kazachstánem remizovala 2:2. Svou druhou brankou v utkáním o tom rozhodl Ruslan Valiulin, který dal ve svém čtvrtém reprezentačním zápase první dva góly. Ukrajinci se za týden představí v Plzni v přípravném duelu s českým národním týmem.

Na ukrajinské lavičce debutoval trenér Oleksandr Petrakov. Úspěšný mládežnický kouč, který předloni s týmem do 20 let ovládl mistrovství světa, nahradil ve funkci Andreje Ševčenka, jenž se rozloučil s reprezentací po mistrovství Evropy.

Fotbalisté Kazachstánu slaví gól proti Ukrajině v kvalifikaci o postup na MS.

Novému trenérovi udělal gólem radost už ve druhé minutě útočník Roman Jaremčuk, kterého v létě koupila Benfica Lisabon z Gentu za 17 milionů eur (433 milionů korun). Těsný náskok drželi hosté přes 70 minut, než brankáře Andrije Pjatova překonal Valiulin.

Ukrajina šla znovu do vedení v třetí minutě nastavení, kdy se trefil dvacetiletý debutant Danylo Sikan, který přišel do hry o deset minut dříve. Domácím se však znovu povedlo vyrovnat, když opět skóroval Valiulin.