Hlavní obsah

Rozruch ve druhé lize. Artis vykoupí trenéra od konkurenta

Velký rozruch ve fotbalové druhé lize! Ambiciózní Artis Brno miliardáře Igora Faita, který nasypal miliony do zimních posil s cílem postupu do nejvyšší soutěže, zatím tápe a na jaře nasbíral pět bodů v pěti duelech. Stagnaci odnesl trenér Jiří Chytrý, jehož na lavičce aktuálně čtvrtého týmu soutěže má vystřídat Roman Nádvorník z konkurenční Opavy, která je o pozici vpřed. Artis využil výstupní klauzuli a kouče vykoupí. K finální dohodě mělo dojít v neděli večer, jak informoval server infotbal.cz, což potvrzují i zdroje Sport.cz.

Foto: Jiří Tomaškovič, Sport.cz

Roman Nádvorník (na snímku vpravo) podepsal v Opavě před měsícem novou smlouvu do léta 2027, nyní ale využije výstupní klauzuli.

Článek

Zkušený kouč oslavil v sobotu třiapadesáté narozeniny, k čemuž mu jeho už brzy bývalí svěřenci z Opavy darovali domácí výhru 3:1 nad Jihlavou. Po utkání mu fanoušci popřáli k narozeninám a ještě netušili, že Nádvorník zamíří ke konkurenci.

Bývalý trenér Příbrami, Viktorie Žižkov, Karviné nebo Táborska přišel do Opavy loni v březnu a následně pomohl tým dovést k záchraně.

V tomto ročníku pak Slezané pod jeho vedením trochu překvapivě atakují nejvyšší pozice druhé ligy a drží barážovou třetí pozici, z níž mají tříbodový náskok na Artis. Postup do nejvyšší soutěže ale není ve Slezsku v aktuálním ročníku prioritou.

V únoru Nádvorník v Opavě podepsal novou smlouvu platnou do léta 2027. Její součástí ovšem byla výstupní klauzule, kterou nyní využije.

V Artisu se Nádvorník dostane na horké křeslo. Movitý brněnský celek vrhá všechny síly na postup do první ligy, k němuž kvůli aktuálně osmnáctibodové ztrátě na vedoucí Zbrojovku povede cesta jedině přes baráž. I na tu ale Brňané po víkendu ztrácí tři body, když naposledy v sobotu padli doma 1:3 s Ústím nad Labem.

V kancelářích Artisu věří, že i v Brně napodobí své kouzlo z Opavy, kterou dokázal expresně vytáhnout z boje o záchranu do bitvy o baráž.

Artis v zimě přivedl devět posil, ale na jaře zatím vyhrál jediný z pěti duelů. Premiéru na trenérské lavičce zažije Nádvorník po reprezentační pauze v sobotu 4. dubna, kdy se Brňané představí v Kroměříži. Pikantní střet v Opavě ho s Artisem čeká 10. května.

Chytrý končí v roli hlavního kouče Artisu po necelém roce. Brněnský celek pod jeho vedením po rozpačitém úvodu sezony prožil povedený podzim, který zakončil na třetí příčce tabulky a probojoval se do osmifinále MOL Cupu, v němž podlehl pražské Spartě. Na jaře se ale ambiciózní brněnský celek zadrhl.

Zvedne tápajícího favorita Nádvorník?

Související témata: