AC Milán - Atalanta 0:3AC Milán prohrál ve šlágru kola, Inter zaváhání lídra nevyužil

Lídr italské fotbalové ligy AC Milán prohrál ve šlágru 19. kola s Atalantou Bergamo 0:3 a jeho náskok se ztenčil na dva body. Městského rivala mohl předstihnout druhý Inter, který ale jen remizoval na hřišti Udine bez branek. AS Řím porazil nováčka ligy Spezii 4:3 díky dvěma brankám Borjy Mayorala a je třetí.

Zlatan Ibrahimovic z AC Milán a rozhodčí Maurizio Mariani při utkání s Bergamem.

Do začátku ledna neporažený AC na hosty od začátku nestačil, v první půli si mužstvo trenéra Stefana Pioliho poprvé v této sezoně Serie A nedokázalo vypracovat střelu na branku.

Bergamu dal vedení ve 26. minutě Cristian Romero, po přestávce pečetili už druhou domácí prohru AC v roce 2021 Josip Iličič z penalty a Duván Zapata. "Rossoneri" vyšli střelecky naprázdno v ligovém zápase poprvé od 6. ledna loňského roku.

Také Inter poprvé v tomto ligovém ročníku neskóroval. Udine tak obralo o body dalšího favorita, když ve středu uhrálo remízu doma s Bergamem.

AS se pomstil Spezii za úterní vyřazení v osmifinále Italského poháru. Mayoralovy branky pokaždé načaly gólový účet poločasu. Španělský útočník nejprve v 17. minutě otevřel skóre, chvíli po změně stran pak zařídil Římanům vedení 2:1, které navýšil v 55. minutě Karsdorp.

Spezia se přesto dokázala do utkání vrátit. Už v 59. minutě snížil Farias a v závěru normální hrací doby přiblížil nováčka k bodu Verde. Domácí se pozdním vyrovnáním zaskočit nenechali a v 92. minutě strhl výhru na jejich stranu Pellegrini. AS odsunulo ze třetího místa Neapol, která ztrácí na "Giallorossi" tři body, má však dva duely k dobru.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:
AS Řím - Spezia 4:3 (17. a 52. Mayoral, 55. Karsdorp, 90.+2 Pellegrini - 24. Piccoli, 59. Farias, 90. Verde)
AC Milán - Bergamo 0:3 (26. Romero, 53. Iličič z pen., 77. Zapata)
Udine - Inter Milán 0:0
Fiorentina - Crotone 2:1 (20. Bonaventura, 32. Vlahovič - 66. Simy)