Sassuolo - AC Milán 0:3AC Milán si poradil se Sassuolem a po 11 letech vyhrál italskou ligu

Fotbalisté AC Milán zvítězili v nedělním závěrečném kole italské ligy 3:0 na hřišti Sassuola a po 11 letech získali mistrovský titul. "Rossoneri" dorovnali 19. ligovým titulem městského rivala Inter na druhém místě historického pořadí, kterému vládne s 36 triumfy Juventus. Obhájci titulu z Interu skončili o dva body druzí, ačkoliv sezonu zakončili rovněž výhrou 3:0 nad Sampdorií.

Alessio Romagnoli zdvihá za potlesku spoluhráčů z AC Milán pohár pro mistry Serie A.

AC Milán rozhodl o vítězství nad Sassuolem třemi brankami v prvním poločase. Dvakrát se trefil Giroud a jednou Kessié. Všechny tři góly padly po zpětného přihrávce do pokutového území z kopačky útočníka Leaa.

V závěru si mohl portugalský reprezentant připsat čtvrtou asistenci, gólové hlavičce střídajícího Ibrahimovice ale předcházel ofsajd. Čtyřicetiletý hvězdný kanonýr získal 12. mistrovský titul v kariéře, byl i u triumfu AC Milán v sezoně 2010/11.

Čerství mistři oplatili Interu porážku ze semifinále Italského poháru a získali první trofej od úspěchu v italském Superpoháru v roce 2016. První titul v roli kouče slaví Stefano Pioli, jenž jako hráč získal jedno scudetto s Juventusem.

Zlatan Ibrahimovic oslavuje titul v dresu AC Milán.

Inter udeřil proti Sampdorii hned po přestávce, v rozmezí osmi minut se prosadili Perišič a dvakrát Correa. "Nerazzurri" ale na double nedosáhli, zůstává jim tak "pouze" triumf v Italském poháru.

Také Neapol vyhrála 3:0 na hřišti Spezie, prosadili se Politano, Zieliňski a Demme. Třetí tým tabulky napodobil svůj výkon proti stejnému soupeři z minulého roku, kdy rovněž skóroval třikrát během úvodního dějství. Spezia zakončila sezonu na 16. místě.

Benátky s reprezentačním obráncem Alešem Matějů v sestavě se rozloučily se Serií A bezbrankovou remízou s Cagliari, které se tak stalo posledním sestupujícím. Sedmnácté místo udržela Salernitana, ačkoliv doma podlehla 0:4 Udine.