AS Řím - Sassuolo 3:4AS Řím v sedmigólové přestřelce podlehl doma Sassuolu

Fotbalisté AS Řím v 26. kole Serie A v sedmigólové přestřelce překvapivě prohráli doma se Sassuolem 3:4. Domácí oslabilo vyloučení albánského obránce Marashe Kumbully v nastavení prvního poločasu.

Filip Kostič z Juventusu v akci.

Gólovou smršť na Olympijském stadionu spustil v druhé desetiminutovce hostující Lauriente a trefil se hned dvakrát. AS snížilo v 26. minutě zásluhou Zalewského. Naděje domácích zhatil těsně před poločasem Kumbulla, když kopl do Berardiho ležícího po vzájemném souboji v pokutovém území. Albánský reprezentant dostal přímou červenou kartu a sám Berardi penaltu proměnil. Ani v deseti se Římané nechtěli vzdát a pět minut po přestávce snížil Dybala. Čtvrt hodinu před koncem však vrátil hostům dvougólové vedení Pinamonti a domácí se zmohli už jen na jednu odpověď - v nastavení se trefil Wijnaldum.

AS Řím nevyužil příležitosti dostat se alespoň dočasně na třetí místo před městské rivaly z Lazia a zůstal pátý. Sassuolo vyhrálo potřetí v řadě a je třinácté. Fiorentina s Antonínem Barákem v základní sestavě zvítězila na hřišti Cremony 2:0. Trefili se Mandragora a Cabral. Barák po vítězném gólu ve čtvrtek do sítě Sivassporu v prvním osmifinále Evropské konferenční ligy odehrál celé utkání.

Juventus doma porazil Sampdorii Janov 4:2. V 11. minutě otevřel skóre obránce Bremer. Po necelé půl hodině hry zdvojnásobil vedení Staré dámy Rabiot. Sampdoria pak bleskově vyrovnala, branky Augella a Djuričiče dělilo pouhých 72 sekund. V 64. minutě vrátil vedení Juventusu opět Rabiot a v závěru zpečetil výhru Soulé.

FC Turín zvítězil v Lecce rovněž 2:0 po brankách Singa a Sanabrii. Český reprezentant David Zima v nominaci na utkání chyběl kvůli poranění kolena.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:
Lecce - FC Turín 0:2 (20. Singo, 23. Sanabria)
Cremona - Fiorentina 0:2 (27. Mandragora, 50. Cabral)
Hellas Verona - Monza 1:1 (51. Verdi - 55. Sensi)
AS Řím - Sassuolo 3:4 (26. Zalewski, 51. Dybala, 90.+4 Wijnaldum - 13. a 18. Lauriente, 45.+3 Berardi z pen., 75. Pinamonti)
Juventus Turín - Sampdoria Janov 4:2 (26. a 64. Rabiot, 11. Bremer, 90.+4 Soulé - 31. Augello, 32. Djuričič).