Hellas Verona - Fiorentina 0:3Barák pomohl Fiorentině gólem k vítězství na hřišti svého bývalého týmu Verony

Antonín Barák přispěl svým druhým gólem v dresu Fiorentiny v italské fotbalové lize k vítězství 3:0 na hřišti Verony, odkud loni v létě do klubu přišel. Český reprezentační záložník ve 12. minutě po zpětné přihrávce Ikoného napálil míč levačkou pod břevno. Branku na stadionu Hellasu, kde strávil dva roky, neslavil.

Antonín Barák z Fiorentiny svoji trefu proti bývalému klubu podle tradice neslavil.

Na 2:0 zvýšil před koncem prvního poločasu Cabral, který se trefil v krkolomné pozici z voleje po rohovém kopu. V závěru zápasu vyšperkoval první ligovou výhru Fiorentiny po šesti zápasech Biraghi. Italský reprezentační obránce bleskově zahrál přímý kop z vlastní poloviny hřiště a zaskočil všechny včetně domácího brankáře Montipa.

Barák od srpnového příchodu do Fiorentiny skóroval už pošesté. Kromě dvou ligových branek skóroval jednou v Italském poháru a třikrát v Konferenční lize. Fiorentina si polepšila v tabulce na 12. místo, Verona je stále na sestupové 18. příčce.

Na čtvrtou pozici se dostalo Lazio Řím, které zdolalo Sampdorii Janov 1:0. Výhru nad předposledním týmem tabulky zařídil gólem v 80. minutě Luis Alberto. Před Lazio se může v úterý vrátit AS Řím, který nastoupí v Cremoně.