AS Řím - Boloňa 1:3Boloňa se přiblížila Lize mistrů

Fotbalisté Boloni vyhráli ve 33. kole duel čtvrtého s pátým týmem italské ligy 3:1 na hřišti AS Řím a udělali výrazný krok k postupu do Ligy mistrů. V nejvýznamnější evropské soutěži se klub představil dosud jen před šedesáti lety po posledním mistrovském titulu v roce 1964.

Fotbalisté Boloňi si poradili s AS Řím

Boloňu nasměroval za vítězstvím ve 14. minutě marocký záložník Usáma Azzúzí, jenž se trefil akrobaticky přes hlavu. Krátce před přestávkou zvýšil vedení hostů Joshua Zirkzee, a i když čerstvý semifinalista Evropské ligy v 56. minutě díky Sardaru Azmúnovi snížil, devět minut nato pojistil výhru svěřenců trenéra Thiaga Motty Alexis Saelemaekers.

Boloňa vyhrála po dvou remízách a pojistila si čtvrté místo v tabulce pouze dva body za třetím Juventusem. Řím je o sedm bodů zpět na páté pozici, která ještě v novém formátu zajišťuje postup do Ligy mistrů, ale na šesté Bergamo má náskok jen bod.

Kolo vrcholí od 20:45 milánským derby, v němž může Inter v případě vítězství nad městským rivalem AC slavit titul.