Atalanta - AS Řím 1:4Fotbalisté AS Řím ukončili vítěznou sérii Bergama

Fotbalisté AS Řím v 18. kole italské ligy vyhráli v Bergamu 4:1 a přerušili šestizápasovou vítěznou šňůru Atalanty. Domácí poprvé v historii Serie A vstřelili v jednom kalendářním roce 100 gólů a jsou dál třetí. Římané v neúplné tabulce poskočili na páté místo. Šestá pozice patří Juventusu Turín, který porazil Boloňu na jejím hřišti 2:0.

Tammy Abraham z AS Řím.

AS poslal do vedení už v první minutě Abraham a poté přidal druhý gól hostů Zaniolo. Těsně před pauzou snížil Cristante vlastním gólem. Bergamo dosáhlo během roku na stovku ligových branek jako pátý italský tým. Tuto hranici v pátek překonal také mistrovský Inter Milán při vítězství 5:0 nad Salernitanou. Předtím se to na Apeninském poloostrově naposledy povedlo AC Milán v roce 1950.

Bergamo po změně stran sahalo po vyrovnání, ale Mourinhův výběr podržel brankář Patrício a Zapatův gól neplatil kvůli ofsajdu. Závěr už patřil římskému mužstvu, za které se trefili Smalling a podruhé další Angličan Abraham.

Vítězství Juventusu řídil Morata, jenž v šesté minutě otevřel skóre a v 69. minutě asistoval u Cuadradovy branky. "Stará dáma" vyhrála třetí z posledních čtyř kol. Naopak Boloňa utrpěla třetí ligovou porážku za sebou.

Italská fotbalová liga - 18. kolo:
Bergamo - AS Řím 1:4 (45.+1 vlastní Cristante - 1. a 82. Abraham, 27. Zaniolo, 72. Smalling)
Boloňa - Juventus Turín 0:2 (6. Morata, 69. Cuadrado)
Cagliari - Udine 0:4 (45. a 69. Deulofeu, 4. Makengo, 50. Molina)